Za nami konkurs Grand Prix CSI2*, a zarazem tegoroczna edycja Silesia Equestrian. W tym najważniejszym konkursie zwyciężył dzisiaj Grzegorz Nowak. Sukces na Węgrzech odniosła też Klaudia Siarkiewicz, która zajęła tam drugie miejsce w GP.

CSI2* Silesia Equestrian, Jakubowice (POL)

W niedzielę, dokładnie o 15:50, rozpoczął się najważniejszy konkurs zawodów, czyli Grand Prix LR. Parkur miał wysokość 145 cm i z początku mogło się wydawać, że nie będzie sprawiał problemów, bo para otwierająca konkurs pokonała go bezbłędnie. Ostatecznie jednak 16 z 64 startujących par zakwalifikowało się do rozgrywki, co zagwarantowało też wyjątkowo zaciętą walkę o czołowe lokaty, bo różnica czasów między trzema pierwszymi miejscami to mniej niż 0,1 s. Ten najlepszy uzyskał Grzegorz Nowak startujący na wałachu rasy SP LAOS KG i tym samym triumfował w konkursie. Ich zwycięski czas to 38,19 s. Jest to pierwsze takie zwycięstwo zawodnika w konkursie Grand Prix LR na zawodach międzynarodowych. Miejsce drugie zajął, o długość kopyta wolniejszy, Dawid Kubiak dosiadający holsztyńskiej klaczy ANASTACIA III. Ta para pokonała rozgrywkę w czasie 38,22 s. Na trzecim stopniu podium stanął Jarosław Skrzyczyński razem z ogierem rasy KWPN INTURIDO, a czas ich rozgrywki to 38,26 s.

Grzegorz Nowak i LAOS KG

Drugim z finałów w ramach CSI2* był konkurs Bronze Round Final z przeszkodami o wysokości 135 cm. Zwycięzcą w tej rywalizacji został Mateusz Tyszko startujący na klaczy rasy SP LACRIMA. Na miejscu drugim uplasował się Sławomir Szlachta, który dosiadał wałacha rasy SP LARUM. Na miejscu trzecim, tak jak wczoraj, uplasowała się Malwina Urbańska w starcie na klaczy rasy KWPN KALOMA-N.

Mateusz Tyszko i LACRIMA

Najlepsza w finale Middle Round CSI1* 125 cm okazała się dzisiaj Małgorzata Koszucka startująca na niemieckiej klaczy CHOCO LADY. Dwa kolejne miejsca na podium zajęły młode, polskie amazonki. Drugie miejsce wywalczyła 15-letnia Marta Piszczek dosiadająca wałacha rasy SP MAVANDER, a trzecia była 13-letnia Hanna Pis na westfalskim wałachu CRYSTAL SKY. Drugi z finałów w ramach CSI1*, Small Round 115 cm, wygrał Mateusz Tyszko, tu dosiadający ogiera UNICHELLO. Na miejscu drugim uplasowała się 14-letnia Małgorzata Zawadzka razem z hanowerskim wałachem CHUCK NORRIS, a trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Olszewska na klaczy TAJNA.

Małgorzata Koszucka i CHOCO LADY

Wyniki

CSI2* Budapest Summer in the City (HUN)

Przez cały weekend z sukcesami na Węgrzech jeździła Klaudia Siarkiewicz. Zawodniczka przypieczętowała dobre starty w niedzielnym Grand Prix LR. Wystartowała w tym konkursie na ogierze rasy KWPN JACKPOT B. Parkur podstawowy i rozgrywkę pokonali bezbłędnie i uplasowali się ostatecznie na wysokim, drugim miejscu. Zawodniczka wywalczyła dzisiaj też 8 miejsce w finale 135 cm na klaczy ANDIGO AL Z. Wcześniej zajmowała też 4 i 6 miejsca w Dużej Rundzie 140 cm oraz 10 i 16 w Średniej Rundzie 130 cm.