Halowe zawody ogólnopolskie w Ciekocinku dobiegły końca. Była to I kwalifikacja do Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody. Podobnie jak wczoraj odbyło się 6 konkursów od Małej Rundy po Grand Prix (145 cm).

Ostatni dzień zmagań, wiąże się z konkursami finałowymi, dlatego parkury były o 5 cm wyższe niż w poprzednie dni startów.  W finale Małej Rundy (dwufazowy) rywalizowało 19 par, z czego ośmiu zawodników jechało fazę drugą. Zwyciężył Adam Nicpoń na 5-letnim wałachu Damocles From Second Life Z, tuż za nim na miejscu drugim uplasowała się czternastoletnia Amelia Krywult na koniu Dantos. Ostatnie miejsce na podium należy do Martyny Ostapczuk (Silver V), to kolejny sukces tej pary na tych zawodach.

Średnia Runda odbywała się na takich samych zasadach jak konkurs poprzedni na wysokości 135 cm. Czterech zawodników ukończyło pierwszą fazę na czysto, więc o zajętym miejscu decydował czas i czystość przejazdów w fazie drugiej. Marcin Burakowski  na klaczy Bluegrey rasy holsztyńskiej pokonał Magdę Kamińską (Brandy) o niecałe 2s. Na trzecim miejscu znalazł się Andrzej Głoskowski na 8-letnim Ducati, dla tego zawodnika są to na pewno udane zawody.

Dzisiaj konkurs kwalifikacyjny obowiązywał kategorię Juniorów, młodzieży w wieku 14 – 18 lat. Był to konkurs zwykły z rozgrywką, w którym udział wzięło 11 zawodników. Pierwsze miejsce zajęła Ludwika Hrabska (Grupo Prom Antrax Z), jedyna do końca pozostała z czystym kontem. Drugie miejsce z 8 pkt. karnymi z rozgrywki należy do Juliany Suskiej (Gilea).

Kwalifikacyjne parkury jechali dziś również Młodzi Jeźdźcy (16-21 lat) na wysokości 140cm. Startowały trzy pary, dwie z nich oba przejazdy ukończyły bez żadnych zrzutek. Minimalnie szybciej celowniki końcowe w rozgrywce przekroczył Maciej Żołądkiewicz (Baltazar Du Rouet), para ta wczoraj zajęła drugie miejsce w Dużej Rundzie. Tuż za zwycięzcą znalazł się Aleksander Libera na holsztyńskiej klaczy Colette 101.

Ostatni parkur zawodów ustawiony przez Adama Galuba, był to konkurs Grand Prix. Wysokość przeszkód wynosiła 145 cm, był to również konkurs kwalifikacyjny HPP seniorów (od 18 lat i więcej). Andrzej Głoskowski po raz kolejny na tych zawodach uplasował się na pierwszym miejscu. Jest to 35-letni jeździec jeżdżący w KJ Agro-Handel Śrem. Bachelor Lad na którym wygrywał przez trzy dni z rzędu to, irlandzki koń sportowy w wieku 10-ciu lat, po Ars Vivendi. Właścicielem konia jest Klaudia Bulzacka. Drugie miejsce w konkursie należy do Krzysztofa Retki na wałachu (Eto'o). Grzegorz Kubiak (Szuler) z czterema pkt. karnymi zajmuje miejsce trzecie.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejne kwalifikacje HPP, które odbędą się już za tydzień w Dąbrówce Małej.