W piątek w Radzionkowie rozpoczęła się rywalizacja o medale tegorocznych Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu. Zawodnicy w pierwszych półfinałach zaprezentowali wysoki poziom. Pojawili się pierwsi faworyci, ale do niedzielnych finałów jeszcze wiele może się zmienić.

 

Prowadzenie w kategorii Dzieci objął Dionizy Polikowski. Fantastyczną formę po występie na Mistrzostwach Europy podtrzymuje razem z hanowerskim wałachem QIU. Ich dzisiejszy przejazd oceniono na 79,581%. Zaraz za nim, na miejscu drugim uplasowała się obrończyni tytułu mistrzowskiego Taja Zoll. Jej przejazd na kalczy BLACKY sędziowie ocenili na 76,198%. Miejsce trzecie w dzisiejszym półfinale zajęła Maja Kucharska startująca na oldenburskim wałachu DON GLORY. Para uzyskała wynik 66,927%.

 

Dionizy Polikowski zwyciężył w I półfinale nie tylko kategorii Dzieci, ale także Juniorów. W tej kategorii dosiada wałacha rasy KWPN CHARMEUR. Dzisiejszy przejazd tej pary sędziowie ocenili na 69,099%. Na miejscu drugim uplasowała się, debiutująca w tej kategorii, Natalia Plata. Wynik jaki uzyskała w przejeździe na hanowerskim wałachu DOLCETTO  to 68,514%. Miejsce trzecie dzisiaj zajęła Julia Rogowska dosiadająca hanowerskiego wałacha DA CAPO 163. Wynik jaki wspólnie uzyskali to 67,793%.

 

Pierwszy półfinał w kategorii Seniorów zakończył się zwycięstwem Żanety Skowrońskiej-Kozubik. Zeszłoroczna zdobywczyni brązowego medalu w tegorocznych mistrzostwach startuje na tym samym koniu, wałachu ROMANTIC P. Ich dzisiejszy przejazd w konkursie CS-2 sędziowie ocenili na 69,100%, co jest jednocześnie najlepszym wynikiem w karierze tej pary. Na miejscu drugim uplasowała się Magdalena Jura dosiadająca wałacha szlachetnej półkrwi RON. Dzisiejszy wynik tej pary 68,660%, jest także najlepszym w ich karierze. Miejsce trzecie zajął reprezentant gospodarzy Mateusz Cichoń. Jego przejazd na hanowerskim wałachu HERTZREGENT sędziowie ocenili na 65,720%.

 

Miejsce pierwsze w dzisiejszym półfinale Młodych Jeźdźców zajęła zeszłoroczna Mistrzyni, ale kategorii Juniorów. Aurelia Von Mauberg na oldenburskim wałachu DIAMO DREAM uzyskała dzisiaj wynik 68,553%. Zaraz za nią, na miejscu drugim, uplasowała się Weronika Frąckowiak startująca na wałachu rasy KWPN DREAMCAT. Dzisiejszy przejazd tej pary sędziowie ocenili na 67,158%. Miejsce trzecie zajęła Alicja Pachulska, która w Mistrzostwach dosiada oldenburskiego wałacha BENTAMO 2. Wynik jaki uzyskali w I półfinale to 66,184%

 

Ostatni piątkowy półfinał to kategoria U25, w której najlepiej zaprezentował się Tomasz Jasiński. W starcie na oldenburskiej klaczy SHOSHOLOZA uzyskał wynik 67,632%. Miejsce drugie w dzisiejszym konkursie zajęła Aleksandra Lesner startująca na wałachu rasy KWPN FORCE. Ich przejazd sędziowie ocenili na 64,526%. Na miejscu trzecim uplasowała się Hanna Suchan. Wynik jaki uzyskała zawodniczka w przejeździe na wałachu rasy SP STERNIK to 62,790%.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Fot. Łukasz Kowalski