Dzisiaj w Lesznie odbyły się konkursy finałowe HPP i HMP dzieci i młodzieży. Po najcenniejsze krążki w swoich kategoriach sięgnęli Michalina Jach, Adriana Czarnecka i Marcelina Łazik.

O tym kto stanie na podium Halowego Pucharu Polski w grupie C musiała zadecydować rozgrywka, do której zakwalifikowały się 4 pary mające po dwóch półfinałach i dwóch nawrotach finału po 8 pkt. Ostatecznie złoty medal zdobyła Michalina Jach, która na klaczy Kreska pokonała rozgrywkę bezbłędnie w czasie 31,31 s. Niewiele wolniejsza była Aleksandra Lewicka, która na wałachu Bubba Zagorka ukończyła swój przejazd po upływie 31,40 s. I to ta para zdobyła medal srebrny. Medal brązowy wywalczyła Lena Molenda na Romanyriver Heavenly Secret, która miała jeden błąd w czasie 32,01 s. Zaraz za podium uplasował się Bruno Haniszewski, który na klaczy Goldi Locks ukończył przejazd z wynikiem 4 pkt. (39,55 s).

Zwycięstwem Adriany Czarneckiej zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski w kategorii młodzików na dużych koniach. Zawodniczka jako jedyna nie miała błędów we wszystkich przejazdach i zasłużenie razem z klaczą Orida-M zdobyła złoty medal. Jeden błąd w drugim nawrocie finału zadecydował, że na drugim miejscu uplasował się Tomasz Goszczyński na klaczy Corea. Medal brązowy zdobył Hubert Prasek startujący na wałachu Usher Z (8 pkt.).

Zacięta walka o medale toczyła się w Halowych Mistrzostwach Polski w kategorii juniorów młodszych. Po dwóch półfinałach i dwunawrotowym finale aż 10 par miało czyste konto i tym samym zakwalifikowało się do rozgrywki. Na podium stanęły 3 amazonki, które ostatni przejazd ukończyły bez punktów karnych. Złoty medal zdobyła Marcelina Łazik dosiadająca wałacha Digisport Quattro (0/36,71 s). Medal w kolorze srebrnym wywalczyła Maja Frymar startująca na klaczy Wonder G (0/37,82 s). A na najniższym stopniu podium stanęła Matylda Szymańska, która brązowy medal wywalczyła na klaczy Hidalia (0/38,10 s).

Jutro rozegrane zostaną konkursy finałowe w 5 kolejnych kategoriach.

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

W celu zakupu przejazdu zapraszamy do naszego stanowiska lub kontakt telefoniczny: 694427502