Sobota przyniosła odpowiedzi na pytania kto jest najlepszą Ladies i najlepszym Młodym Jeźdźcem.

 


Dzień rozpoczął zmagania dla kategorii Dzieci, z czystym kontem do jutrzejszego finału przystąpi 6. zawodników: Maja Marchwicka, Marta Wypiór, Wiktoria Jannasz, Klara Kozioł, Michalina Krzyżyńska i Aleksandra Wypchło.

 


W kategorii Juniorów na prowadzeniu podobnie jak po I półfinale - Aleksander Lewandowski, który zachował zerowe konto z sumą punktów 5,77, na miejscu drugim znajduje się Juliana Suska z bagażem 8,69 pkt., na pozycji 3. Olga Skrobacz.

 


Najlepszą Ladies 2019 roku została Magda Kamińska, która do dzisiejszego finału przystępowała z pozycji 6. Świetne przejazdy i nerwy trzymane na wodzy dały tej amazonce zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji. Na miejscu drugim konkurs zakończyła liderka po obu półfinałach, Paulina Koza. Trzecie miejsce zajęła Malwina Urbańska, która przed finałem zajmowała 9. pozycję.

 

 

W Młodych Jeźdźcach zwyciężyła reprezentantka RC Riding Centre Sosnowice – Monika Grundkowska, która do finału wybrała doświadczonego wałacha Dhaha, a wynik końcowy tej pary to 4,8 pkt. Medal w kolorze srebrnym odebrała Aleksandra Kierznowska, zwyciężczyni konkursu szybkości, a jej dorobek punktowy to 14. Brązowy krążek zawisł na szyi Adama Grzegorzewskiego, który awansował z miejsca 4. Dorobek punktowy brązowego medalisty to 25,51 pkt.

 

 


Jutro przed nami kolejne trzy finały, już o godzinie 9:00 do zmagań o medale przystępuje kategoria Dzieci, o 11:30 przewidziany jest początek rywalizacji Juniorów. Początek kategorii Seniorów rozpoczynamy o 15:15.