Poznaliśmy pierwszych medalistów tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski i Halowego Pucharu Polski w Ujeżdżeniu. Oprócz finałów, w sobotę rozegrano także drugie półfinały w pozostałych kategoriach, a już jutro poznamy wszystkich najlepszych zawodników ujeżdżenia w halowym sezonie 2020.

Po trzech zwycięstwach złoty medal HPP Młodzików w wieku 8-10 lat wywalczyła Wiktoria Cwalina. Zawodniczka w HPP dosiadała kuców SZOGUN i RAMIRO. Sumaryczny wynik z jakim ukończyła Halowy Puchar Polski to 233,750%. Srebrny medal zdobyła Tola Wawrzkiewicz w przejazdach na kucach TOPAZ i ISGAAR. Wynik końcowy tej zawodniczki, który dał drugie miejsce na podium to 230,500%. Na trzecim miejscu podium stanęła Hanna Gawron. Przez trzy dni zmagań, w przejazdach na kucu BETOVEN, uzyskała wynik końcowy 210,250%.

W klasyfikacji końcowej HMP Młodzików na kucach triumfowała Pola Guerquin-Koryzma. Złoty medal wywalczyła w przejazdach na kucu DRUH HROBY HRON, a sumaryczny wynik tej pary w HMP to 219,006%. Srebro zdobyła Zofia Dąbrowska. Zawodniczka dosiadała kuca PICOLO, a wynik z jakim ukończyli Mistrzostwa to 214,749%. Miejsce trzecie i brązowy medal wywalczyła Tola Wawrzkiewicz. W tej kategorii zawodniczka dosiadała kuca HALNY. Wynik końcowy jaki uzyskali po trzech konkursach to 209,510%.

Na najwyższym stopniu podium tegorocznych HMP Juniorów stanęła Natalia Plata. Złoty medal wywalczyła w przejazdach na hanowerskim wałachu DOLCETTO. Wynik końcowy jaki pozwolił im na zajęcie pierwszego miejsca to 209,568%. Drugie miejsce na podium zajęła Helena Kozłowska, która w tegorocznych HMP dosiadała wałacha szlachetnej półkrwi EMOL. Sumaryczny wynik końcowy tej pary to 209,382%. Na trzecim miejscu podium stanęła Tatiana Bierieżnow. Przez trzy dni konkursów, w których startowała na klaczy szlachetnej półkrwi ROMANTICA, uzyskała sumaryczny wynik 206,684%.

W kategorii Młodych Jeźdźców, po trzech zwycięstwach, triumfowała Aurelia Von Mauberg. W tegorocznych HMP dosiadała oldenburskiego wałacha DIAMO DREAM, a sumaryczny wynik końcowy jaki zapewnił jej złoty medal to 210,879%. Miejsce drugie zajęła Anna-Maria Wojtkowska. Srebrny medal wywalczyła w przejazdach na westfalskiej klaczy DAMON’S DELIGHT. Końcowy wynik tej  pary to 203,652%. Na trzecim miejscu podium stanęła Julia Rogowska. Zawodniczka dosiadała hanowerskiego wałacha DA CAPO 163. W tegorocznych HMP zdobyli łącznie 200,578%.

Drugi konkurs półfinałowy w kategorii Dzieci na kucach wygrała Julia Kurdziel. Zawodniczka dosiadała wałacha CAMELOT, a ich przejazd oceniono na 76,750%. Tym samym umocniła pozycje lidera w klasyfikacji końcowej przed jutrzejszym finałem. Miejsce drugie w konkursie ponownie zajęła Julia Maksajda. Jej dzisiejszy przejazd na wałachu DULCAMERO sędziwie ocenili na 70,162%. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Pyrek. Zawodnik dosiadał klaczy HESTIA, a wynik jaki uzyskała para to 59,213%.

W drugim półfinale HMP Dzieci na dużych koniach triumfowała Maja Kucharska. Jej dzisiejszy przejazd na klaczy szlachetnej półkrwi POEZJA sędziowie ocenili na 71,368%. Miejsce drugie, z wynikiem 71,228%, zajęła Zuzanna Andruszkiewicz. Zawodniczka startowała na wałachu rasy BWP THOSWIN VELDHOEK. Miejsce trzecie w dzisiejszym konkursie zajęła Zofia Fragstein-Niemsdorff startująca na wałachu szlachetnej półkrwi RAMIRO. Wynik jaki uzyskali - 69,831% zapewnił tej parze prowadzenie w klasyfikacji końcowej przed jutrzejszym finałem.

Dwa pierwsze miejsca w II półfinale HMP Juniorów na kucach wywalczyła dzisiaj Natalia Plata. Pierwsza była na kucu HOT CHOCOLATE. Ten przejazd sędziowie ocenili na 69,402%. W starcie na ogierze COEDNEWYDD PEPSI uzyskała wynik 67,650% co dało jej drugie miejsce. Umocniła tym samym pozycję lidera w klasyfikacji końcowej przed jutrzejszym finałem. Miejsce trzecie w dzisiejszym konkursie zajęła Weronika Lewandowska. Jej przejazd na wałachu HOJVEJS CASMIR sędziowie ocenili na 67,094%