Rozpoczęło się wyjątkowe na skalę kraju wydarzenie jeździeckie. Na terenie Toru Służewiec spotkają się zawodnicy czterech konkurencji jeździeckich. Pięć dni zawodów ogólnopolskich, podczas których zostanie rozdany 1 mln zł nagród. Już w środę na placu konkursowym WARSAW JUMPING rywalizowali ujeżdżeniowcy oraz zawodnicy skoków przez przeszkody.

Pierwsze na starcie pojawiły się młode konie. Konkurs dla koni 5-letnich zakończył się zwycięstwem Matyldy Malepszy i wałacha szlachetnej półkrwi CORD-M (Correro x Che Guevara L). Para pokonała bezbłędnie obie fazy konkursu, a w drugiej fazie uzyskali najlepszy czas spośród wszystkich startujących par. Miejsce drugie w konkursie zajął Szymon Stasiak dosiadający holsztyńskiego ogiera DIGISPORT CASCADEL (Cascadello I x Quantum). Para była wolniejsza o zaledwie 0,02 s od zwycięzców. Na miejscu trzecim uplasowała się Daria Kobiernik i klacz szlachetnej półkrwi DONNA NEVA S (MJT Nevados S x Weltstein).

W rywalizacji koni 6-letnich najlepszy był Wojciech Wojcianiec. Zawodnik dosiadał ogiera rasy KWPN JASON VDL (Dakar VDL x Diamant De Semilly). Miejsce drugie w tej rywalizacji zajął Dawid Skiba i klacz szlachetnej półkrwi COHIBA L (Che Guevara L x Albaran). Para również nie popełniła błędów na przeszkodach żadnej z faz konkursu. Podium konkursu zamknął Szymon Stasiak dosiadający holsztyńskiego ogiera COLLINS S (Calido I – Vilaine).

Lekko deszczowy konkurs Małej Rundy zdominowały zawodniczki młodego pokolenia. Na miejscu pierwszym zmagania zakończyła juniorka Zuzanna Sterczyńska. Zawodniczka dosiadała małopolskiej klaczy ARIANA. Miejsce drugie w konkursie zajęła 14-letnia Eliza Zawadzka startująca na westfalskiej klaczy CABONA. Na miejscu trzecim uplasował się Dawid Skiba, który w konkursie dosiadał holsztyńskiej klaczy SANTORNI L.

Wieczorem, przy sztucznym oświetleniu, przeprowadzono pierwszy z konkursów ujeżdżenia. W kwalifikacji do programu dowolnego wystartowało 12 zawodników. Najlepiej spośród nich zaprezentowała się aktualna Mistrzyni Polski Magdalena Jura. Zawodniczka startowała na wałachu szlachetnej półkrwi RON. Przejazd pary sędziowie ocenili na 70,980%. Miejsce drugie w rywalizacji zajęła Żaneta Skowrońska-Kozubik, która startowała na wałachu ROMANTIC P. Ich przejazd oceniono na 67,660%. Trzeci wynik tego wieczoru uzyskał Mateusz Cichoń. Zawodnik dosiadał hanowerskiego wałacha HERTZREGENT, a ich wynik końcowy to 65,240%.

Przez wszystkie dni zawodów prowadzona jest transmisja live realizowana przez Świat Koni. Relacja oraz jej program dostępne są na stronie redakcji, a także na platformie ClipMyHorse.TV. Serdecznie zapraszamy do kibicowania on-line wszystkim zawodnikom. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do portalu ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. obejrzenie retransmisji już zakończonych konkursów.