Formę do końca utrzymała Weronika Kwiatek, która z klaczą Elektroda wygrała w 6-latkach, a z wałachem Milo V zajęła drugie miejsce w MŚMK koni 7-letnich. Kolejny udany przejazd ma za sobą też Hubert Jankowski oraz zawodnicy na CSI2* Bonheiden.

MŚMK w Powożeniu, Lamotte Beuvron (FRA)

Świetną formę obu koni udało się zachować do ostatniej, decydującej próby. W grupie 6-latków Weronika Kwiatek ze śląską klaczą Elektroda właściwie zdeklasowały konkurencję. Wynik jaki uzyskały w maratonie kombinowanym to 9,00 pkt, co było najlepszym wynikiem w konkursie i dało pewne zwycięstwo w MŚMK z łącznym wynikiem 17,36 pkt. W kategorii 7-latków Weronika Kwiatek powoziła wałachem rasy KWPN Milo V. Tu zawodniczka również pokonała maraton kombinowany bezbłędnie i ukończyła go z najlepszym wynikiem w próbie czyli 8,50 pkt. W połączeniu z finałem ujeżdżenia dało to 16,57 pkt i drugie miejsce w MŚMK.

Wyniki TUTAJ

CDI3* Ornago (ITA)

W niedzielę Hubert Jankowski zadebiutował też w programie Grand Prix Freestyle. Do tego konkursu wybrał klacz rasy KWPN Guerlain. Parę oceniono na 66,665% co dało 12 miejsce w licznie obsadzonym konkursie.

CSI2* Bonheiden (BEL)

Kilkoro zawodników przez weekend rywalizowało też w międzynarodowych zawodach skokowych. W niedzielnym konkursie Grand Prix 145 cm błąd i drobne przekroczenie normy czasu miał Jacek Polikowski startujący na meklemburskim ogierze Lector. W poprzednim konkursie LR tych zawodów, w piątek, para nie miała błędów i uplasowali się na 17 miejscu. Jacek Polikowski dwa inne niedzielne finały pokonał już bez zrzutek. Na ogierze Agandor Z uplasował się na 9 miejscu w GP CSI1* 125 cm, a na holsztyńskim wałachu Celtic był 21 w finale 135 cm. Podczas całych zawodów na wałachu Celtic zawodnik odnotował jeszcze dwa bezbłędne przejazdy w konkursach 130 i 140 cm. Bezbłędnie w finałach jeździł też Sławomir Polikowski. Na wałachu rasy KWPN Elio 4 był 6 w konkursie 115 cm, a na wałachu Julius zajął miejsce 7 w tym samym konkursie. Oba konie zawodnika przez całe zawody nie zrobiły ani jednej zrzutki. W zawodach oglądaliśmy też starty Hanny Osieki, która dobrze prezentowała się przede wszystkim na holsztyńskiej klaczy Miss Piggy. Para zajęła m.in. 16-te miejsce w konkursie 120 cm.