Za nami trzy bardzo intensywne dni w Olszy, w tym najważniejszy z konkursów, czyli Grand Prix CSI2*. Zwyciężczynią tego konkursu została Daria Kobiernik dosiadająca polskiej hodowli wałacha Sonet.

W niedzielę w Olszy o 14:30 rozpoczął się konkurs, na który wszyscy czekają od początku każdych zawodów, czyli Grand Prix. To na hipodromie KJ Agro-Handel Śrem miało wysokość 145 cm i zaliczane było do Longines Ranking. Z parkurem podstawowym zmierzyło się 40 par. Konkurs, jak na Grand Prix przystało, okazał się niełatwym zadaniem. Do rozgrywki awansowało tu 11 zawodników. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden, a w tym przypadku, okazała się to zwyciężczyni. W konkursie triumfowała Daria Kobiernik startująca na wałachu rasy SP SONET. Czas przejazdu jaki zagwarantował im zwycięstwo to 38,74 s. Na miejscu drugim uplasował się Mściwoj Kiecoń, czyli zwycięzca pierwszego GP Olszy. W tym roku zawodnik dosiadał westfalskiej klaczy IDEALISCA, a czas rozgrywki jaki uzyskali to 39,64 s. Miejsce trzecie wywalczył junior Patryk Skrzyczyński, dla którego okazały się to niezwykle udane zawody. Dzisiaj dosiadał ogiera rasy SP JERICO, a rozgrywkę pokonali w czasie 39,82 s.

Daria Kobiernik i SONET

Drugim finałem w ramach CSI2* był konkurs Medium Tour Final z przeszkodami o wysokości 135 cm. Tu na starcie zameldowało się 51 par i najlepsza okazała się również Daria Kobiernik. Zawodniczka triumfowała tym razem w starcie na holsztyńskiej klaczy VENUS. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli również reprezentanci naszego kraju. Drugie miejsce wywalczyła juniorka Eliza Zawadzka dosiadająca hanowerskiej klaczy INA, a trzeci był Hubert Polowczyk na ogierze K'ERMITAGE PREMICES Z.

Daria Kobiernik i VENUS

Finałowy konkurs rozegrano także w ramach Extra Tour CSI1*. Finał dla tych mniej doświadczonych, zarówno koni jak i jeźdźców, miał wysokość 115 cm. Bezbłędnie i w najlepszym czasie pokonał go Jacek Muraczewski startujący na klaczy rasy SP ARIA. Miejsce drugie wywalczyła juniorka Inga Kosmowska dosiadająca klaczy CINDORIJKE DU VLIST Z, a na miejscu trzecim uplasowała się 15-letnia Amelia Lewkowicz w starcie na klaczy rasy KWPN CEREMBER ME M.

Jacek Muraczewski i ARIA

Najlepszym koniem finału grupy 6/7-latków okazał się belgijski ogier QUANDAR CECE, na którym startował Kristaps Neretnieks (LAT). Pozostałe dwa miejsca zajęły konie dosiadane przez polskich zawodników. Drugi był ogier DIEGO pod Mateuszem Tyszko, a trzecia klacz rasy KWPN LODORIJKE pod Krzysztofem Ludwiczakiem

Kristaps Neretnieks i QUANDAR CECE

W grupie koni 5-letnich wygrał wałach rasy SP LANCELOT, dosiadany także przez Mateusza Tyszko. Drugie miejsce zajął holsztyński ogier CASSCADOR pod Jarosławem Skrzyczyńskim, a trzecie miejsce wywalczył holsztyński wałach CON SHAPO BA, na którym startowała Anna Stasiak.