Niedzielne finały zwieńczyły pierwszy tydzień międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody rozgrywanych na terenie malowniczego ośrodka w Ciekocinku. Na koniec tygodnia nie zabrakło dobrych przejazdów i wygranych polskich zawodników. Najwyższa nagroda powędrowała jednak do reprezentanta Belgii.

Poranek rozpoczął się wyśmienicie dla polskiej juniorki Aleksandry Kierznowskiej. Wraz z ogierem rasy KWPN DIOR V zwyciężyli w konkursie finałowym rundy Gold 2 135 cm. Na miejscu drugim konkurs zakończył również reprezentant Polski. Był to Maksymilian Wechta startujący na holsztyńskim ogierze QUVEE PRESTIGE. Trzeci czas drugiej fazy konkursu uzyskała reprezentantka Holandii Monique Van Den Broek startująca na holsztyńskim wałachu COMPADRE VAN DE HELLE.

Finał Rundy Silver 1 zakończył się zwycięstwem 16-letniego reprezentanta Korei Mirae Jang na holsztyńskim wałachu CRAWALL 2. Na miejscu drugim i trzecim zmagania zakończyły polskie zawodniczki. Były to odpowiednio Joanna Bzdok i klacz rasy KWPN JOY RIDE B oraz Cassandra Orschel i holsztyńska klacz GRETA III. W finale Rundy Silver 3 najlepiej z polskich reprezentantów zaprezentowała się Agnieszka Olszewska i wielkopolski ogier MISTER STAKKATO S. Para zajęła trzecią lokatę. Zwyciężczynią konkursu została 13-letnia, duńska zawodniczka Olivia Dresler startująca na wałachu rasy KWPN UNO’S SAFIER.

Konkurs finałowy Rundy Silver 4, Grand Prix CSI* rozegrano jak konkurs zwykły z rozgrywką. Na starcie stanęło 49 zawodników, z czego 9 zakwalifikowało się do rozgrywki. Na najwyższym stopniu podium w tym konkursie stanęła reprezentantka Szwajcarii Clarissa Crotta. Zawodniczka startowała na holsztyńskim wałachu CIT FRISTO. Drugi czas w rozgrywce uzyskał Szwed Jens Wickström dosiadający wałacha szwedzkiej hodowli HEARTCORE BTB. Na miejscu trzecim zmagania zakończył zawodnik z Litwy Matas Petraitis na wałachu rasy KWPN HEINEKEN. Najlepiej dla Polski zaprezentowała się Aleksandra Kierznowska na oldenburskim wałachu CORLEANO. Para zajęła 4 miejsce.

Do najważniejszego konkursu dnia – Grand Prix 145cm, zaliczanego do grupy D Longines Ranking, przystąpiło 76 zawodników. Do rozgrywki zakwalifikowało się jedynie 11 z nich, w tym jedna reprezentantka Polski, Cassandra Orschel startująca na holsztyńskiej klaczy DACARA E. Miejsce pierwsze, z czystym kontem w rozgrywce i czasem 42,96 s zdobył 20-letni reprezentant Belgii Simon Morssinkhof. Zawodnik startował na klaczy rasy SF VIVOLTA DE GREE. Miejsce drugie, z czasem 43,13 s wywalczył zawodnik z Irlandii Cameron Hanley dosiadający konia belgijskiej hodowli LOUKAS DE LA NOUE. Trzeci czas w rozgrywce uzyskał Loewie Joppen. Reprezentant Holandii startował na wałachu rasy KWPN HANTANO. Nasza reprezentantka, Cassandra Orschel, zjechała z parkuru rozgrywki z jednym błędem, co dało jej ostatecznie 9 miejsce w konkursie.

Po bardzo dobrym rozpoczęciu dnia, w takim samych dobrym stylu, niedzielne starty zakończyła Aleksandra Kierznowska. Późnym popołudniem rozpoczął się ostatni konkurs pierwszego tygodnia wiosennej edycji Baltica Equestrian Tour. Do konkursu finałowego Gold 3 140cm przystąpiło aż 92 zawodników, a najskuteczniejsza z nich okazała się właśnie polska juniorka. Zawodniczka tym razem dosiadała klaczy rasy KWPN BADORETTE. Miejsce drugie, z czasem wolniejszym zaledwie o 0,21 s, zajęła zawodniczka z Wielkiej Brytanii Charlene Bastone. Amazonka dosiadała wałacha rasy SF AVALON DU CARPONT. Miejsce trzecie w tej rywalizacji zajął reprezentant Litwy Matas Petraitis. Zawodnik startował na oldenburskiej klaczy CONTHAGRA.