Do rozgrywek EEF Series Nations Cup dołączają kraje regionu północnego, w tym Polska. Naszych w pierwszej kwalifikacji śledzić będziemy w Danii. Wielu Polaków pozostało w tym tygodniu też w kraju, aby uczestniczyć w zawodach CSI2* Olsza, które relacjonować będzie ekipa Świata Koni. 
 

 

CSIO3* EEF Series Nations Cup, Aalborg (DEN) 

Sezon zawodów Pucharu Narodów Europejskiej Federacji Jeździeckiej trwa już kilka tygodni, ale kolejna odsłona tego cyklu będzie wyjątkowa dla polskich kibiców. W kalendarzu w tym tygodniu widnieje CSIO3* w Aalborg czyli pierwsza z kwalifikacji regionu północnego, do którego właśnie należy Polska. Kadra w składzie Tomasz MiśkiewiczMarek WacławikAdam GrzegorzewskiDawid KubiakAndrzej Opłatek jest już na miejscu. Zawody rozpoczynają się już w środę, ale największe emocji czekają na nas w piątek, kiedy to zostanie rozegrany konkurs Pucharu Narodów. Indywidualnie zawodnicy zmierzą się też w niedzielę z konkursem Grand Prix. Oprócz tych konkursów, jeszcze dwa inne zaliczane będą do Longines Ranking, co w połączeniu z zawodami CSI1* i CSIU25 daje łączną pulę nagród w wysokości prawie 214 000 EUR. Transmisja obejmować będzie wszystkie konkursy, dlatego naszym kibicować można już od pierwszych startów.  A konkurs Pucharu Narodów będzie można oglądać z polskim komentarzem, który przeprowadzi Marek Szewczyk.

 

 

Relacja TUTAJ 

Wyniki TUTAJ

 

 

CSI2*/1*/YH Olsza (POL)

Ośrodek KJ Agro-Handel Śrem już po raz trzeci będzie gospodarzem imprezy międzynarodowej w randze CSI2*. Na parkurze zobaczymy prawie 220 par, które reprezentować będą Ukrainę, Łotwę, Estonię i oczywiście Polskę. Na zawodników czekają konkursy CSI2*, a także te dla młodych koni czyli CSIYH oraz dla tych mniej doświadczonych czyli CSI1*. Konkursy będą miały wysokość od 110 cm do 145 cm. Dwa najtrudniejsze będą również zaliczane do Longines Ranking, co w połączeniu z pozostałymi rundami daje w sumie 355 000 PLN w puli nagród. Walczyć o nią będą duże polskie nazwiska jak Jarosław Skrzyczyński czy Wojciech Wojcianiec, a tej rywalizacji z pewnością nie ułatwi im m.in. uczestnik IO w Tokio Kristaps Neretnieks (LAT).  Realizatorem transmisji z tego wydarzenia będzie Świat Koni, a relacja będzie obejmować sobotnie i niedzielne konkursy.

 

Relacja TUTAJ 

Wyniki TUTAJ

 

 

CSI4*/CDI4*/ CCI4* LONGINES PfingstTurnier Wiesbaden (GER) 

Druga co do wysokości rangi impreza rozgrywana w Europie i prawdziwy festiwal jeździecki obejmujący aż trzy konkurencje. Zawodnicy powalczą na parkurze, na czworoboku, a także na crossie w ramach zawodów CCI4*-S. Lista startowa obejmuje wielu zawodników ze światowej czołówki. Wystartują m.in. Jeroen Dubbeldam (NED) i Philipp Weishaupt (GER) w skokach, Isabell Werth (GER) i Dorothee Schneider (GER) na czworoboku oraz Julia Krajewski (GER) i Michael Jung (GER) w WKKW. W sumie 4 konkursy zaliczane będą do Longines Ranking, a pula nagród tylko w zawodach CSI4* to 244 000 EUR. Zawody rozpoczynają się w piątek, ale trwają 4 dni, co oznacza, że finałowe emocje przypadają na poniedziałek. Szczegółowy plan transmisji dostępny będzie już wkrótce, a rozpoczęcia relacji można spodziewać się wraz z rozpoczęciem pierwszego konkursu. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

W tym tygodniu, wśród licznych zawodów skokowych i ujeżdżeniowych na każdym poziomie, czeka też ciekawostka. Z Wielkiej Brytanii transmitowane będą międzynarodowe zawody w jeździe w damskim siodle. 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom w kraju i poza jego granicami. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.

 

Pełna lista relacji TUTAJ