Kolejny dzień zawodów międzynarodowych w Czechach przyniósł wiele radości. Najwyższy konkurs w Ołomuńcu wygrała Małgorzata Koszucka. Do rywalizacji dołączyli też ujeżdżeniowcy w Brnie. Tam dzisiaj czterokrotnie słuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.  

 

CSI3*-W Olomouc 2022 (CZE)

Piątek w Czechach z pewnością na długo zapamięta Małgorzata Koszucka. Zawodniczka na hanowerskim wałachu STAKORADO zwyciężyła w dwufazowym konkursie 145 cm. Był to ich pierwszy wspólny, międzynarodowy konkurs na takim poziomie. Zadowolona, ze swoich występów może być też Monika Grundkowska. Dzisiaj zawodniczka wywalczyła drugie miejsce w konkursie 140 cm w ramach CSIU25. Dosiadała wałacha rasy KWPN DHAHA. Amazonka bezbłędnie jeździła też w konkursie 135 cm na wałachu rasy KWPN IPHONE, gdzie uplasowała się na 7 miejscu. Dobrą formę w konkursach juniorskich podtrzymuje Kornelia Kurleto. Dzisiaj po czystym przejeździe na holsztyńskiej klaczy LAUSANNE 65, uplasowała się na 4 miejscu. Ten sam parkur z jednym błędem pokonała Daria Pietrzak na wałachu rasy SP MONSUN. Zawodniczka z najlepszym czasem przejazdu zajęła 6 miejsce. Kolejny parkur bez punktów karnych pokonała też Aleksandra Matuła na holsztyńskiej klaczy CHAMANII. Dzisiaj był to konkurs 110 cm, a uzyskany czas dał parze 5 miejsce. Po jednej zrzutce na tym parkurze miały Karolina Nowak na klaczy ALHAMBRA i Hanna Stefanowicz na wałachu REFLECTION

 

 

 


Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 


CDI-W Brno (CZE)

W Czechach licznie startują również zawodnicy ujeżdżenia. Czworoboki w Brnie chyba przypadły nam do gustu, bo pierwszy dzień zawodów przyniósł w sumie 4 zwycięstwa. Konkurs CDIP praktycznie całkowicie zdominowały polskie zawodniczki, bo oprócz wygranej Veronici Pawluk, Polki uplasowały się na pierwszych 4 miejscach w klasyfikacji końcowej. Wcześniej wspomniana Veronica wygrała w starcie na wałachu NASDAQ FH z wynikiem 70,524%. Na wałachu D’ARTAGNAN była druga uzyskując za przejazd 69,524%. Trzecie miejsce zajęła Pola Guerquin-Koryzma na wałachu MILKY WAY PP. Ten występ sędziowie ocenili na 68,714%. Barbara Rynkowska na wałachu LEUNS VELD’S WINSTON zajęła miejsce 4 z wynikiem 67,905%.


Również w rundzie juniorskiej reprezentanci Polski nie mieli sobie równych. Tu polskie nazwiska widnieją na pierwszych 6 miejscach w klasyfikacji. Absolutną zwyciężczynią konkursu została Natalia Plata startująca na hanowerskim wałachu DOLCETTO. Para wygrała ze świetnym wynikiem 73,636%. Zaraz za nią, na miejscu drugim uplasowała się Caroline Pawluk. Jej przejazd na niemieckim wałachu FATUM 8 oceniono na 71,061%. Miejsce trzecie zajęła Nelly Solecka na wałachu rasy KWPN HIGH BID V.D.T. Wynik jaki uzyskali to 70,101%. Dalej w czołówce uplasowali się Julia Jokiel na wałachu J’ADORE (69,040%), Caroline Pawluk na drugim koniu, oldenburskim ogierze FOLLOW ME OLD (68,990%) oraz Dionizy Polikowski na wałachu rasy KWPN CHARMEUR (68,636%). W konkursie dla Młodych Jeźdźców miejsce drugie wywalczyła Maria Stelmaszyk na wałachu rasy SP GALAPAGOS. Ich przejazd oceniono na 67,010%. Piąta była Lena Czakańska na klaczy VICTORY (63,921%).

 

 


Kolejne ze zwycięstw należało do Filipa Kowalskiego. Zawodnik na niemieckiej klaczy BEL FLEUR triumfował w konkursie Inter II w ramach CDIU25. Wynik jaki dał im zwycięstwo to 69,794%. Miejsce trzecie w tym konkursie zajęła Klara Woźnicka na oldenburskim wałachu GO GO BORNEO (61,529%). Dobre występy oglądaliśmy też w konkursie CDICh, jednak tu nie udało się zająć czołowych lokat. Zofia Kaczmarek na klaczy LADY LEGENDE  z wynikiem 69,536% zajęła “dopiero” szóste miejsce w konkursie. Miejsce 7 wywalczyła Łucja Mielcarz na wielkopolskim TIN-ROKO uzyskując wynik 67,161%, a Julianna Przybyła na wałachu FOTON była dziewiąta (66,179%). 

 


Ostatnie ze zwycięstw należało do Weroniki Madej, która okazała się najlepsza w konkursie dla koni 5-letnich. Jej przejazd na hanowerskiej klaczy VALEUR PR oceniono na 84,800%. Trzecia w tym konkursie była Maria Stelmaszyk, tym razem na belgijskim ogierze RESCUE RED VAN DE GULDENNAGEL z wynikiem 75,000%, a zaraz za nią uplasowała się Anna-Maria Gawłowska na oldenburskim ogierze TRIBALDI (73,200%).


W konkursach seniorskich bardzo dobrze zaprezentowała się Anna Mierzwińska. Zawodniczka na westfalskim wałachu DEAN MARTIN uplasowała się na drugim miejscu w konkursie CDI3* GP. Wynik jaki uzyskali to 68,239%. W konkursie Małej Rundy, programie Prix St.Georges miejsce 7 zajęła Anna Grygier-Wójtowicz na ogierze SHADOW. Ten przejazd oceniono na 66,441%. 

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ