W tym tygodniu śledzimy wyniki naszych zawodników na zawodach w Niemczech, w Holandii i na Słowacji.

Aachen/GER

Dziś swoje starty w Aachen rozpoczął Paweł Spisak, który z Banderasem bierze udział w CCIO4*-S. W próbie ujeżdżenia polska para zajęła 18 miejsce z wynikiem 28,30 pkt. Niestety trzy błędy na parkurze zepchnęły Pawła Spisaka na 36 miejsce i przed jutrzejszym krosem jego wynik wynosi 40,30 pkt. W klasyfikacji indywidualnej liderką jest Laura Collet/GBR na wałachu London (22,90 pkt.) a drużynowo prowadzą Niemcy (80,50 pkt.).

Jutro o 9:30 rozpocznie się próba terenowa. Lista startowa nie jest jeszcze opublikowana.

Natomiast o godzinie 14:35 na trasę maratonu wyruszy ze swoim zaprzęgiem Paweł Mazurek. Po próbie ujeżdżenia zajmuje on 23 miejsce z wynikiem 62,10 pkt. W dzisiejszym „specjalnym” konkursie zręczności powożenia (nie liczy się do klasyfikacji CAIO) reprezentant Polski zajął 21 miejsce.

Zuidwolde/NED

W drugim dniu swoich startów Sandra Piwowarczyk miała dwa bezbłędne przejazdy. Na 6-letniej klaczy Ivory Coast w konkursie małej rundy, a na klaczy Jakarta w konkursie dla koni 5-letnich.

Samorin/SVK

Bartosz Adamus pokonał dzisiejszy konkurs 125 cm bez błedów na dwóch koniach. Na wałachu Fontaine Blue CKV zajął miejsce 13 a na wałachu El Camp był 15-ty. O tym, że ten doświadczony koń prawdopodobnie zmieni właściciela pisaliśmy kilka dni temu (TUTAJ).