W ten weekend nasi skoczkowie startują na zawodach w Niemczech oraz w Belgii. Najlepsi na świecie wybrali się natomiast do Hong Kongu.

 

Nemünster
W konkursie dla koni w wieku 7-8 lat bezbłędny przejazd dał Jarosławowi Skrzyczyńskiemu na wałachu Greatest 13-te miejsce. Konkurs otwarcia CSI3* (145 cm) nasz zawodnik potraktował bardziej treningowo i na Chacclanie uzyskał 7 pkt. O 1 pkt. więcej miał natomiast w zaliczanym do Longines Ranking konkursie 150 cm, w którym startował na wałachu Jerico. Zwyciężył Felix Hassmann/GER na ogierze Balzaci.

 

Wyniki: TUTAJ 

 

Lier
Po jednym błędzie miał Krzysztof Okła na swoich obu koniach w konkursie 140 cm – na Captainie w drugiej fazie konkursu a na Clearville w pierwszej. Bezbłędny przejazd zanotował natomiast w konkursie 120 cm na klaczy F Termie R (17 m.). Doskonale na zawodach w Belgii spisuje się 6-letni wałach Ilay Invictus pod Oliwią Szustkowską – zarówno w czwartek jak i w piątek zanotował bezbłędne przejazdy w konkursach dla młodych koni.

 

Wyniki: TUTAJ 

 

Hong Kong
Pierwszy konkurs o nagrodę Hong Kong Jockey Club wygrał Olivier Philippaerts/BEL na klaczy H&M Cue Channa. Para ta pokonała drugą rundę bezbłędnie w czasie 34,72 s. Na miejscu drugim uplasował się Pius Schwizer/SUI na klaczy About the Dream (35,07), a trzeci był Emanuele Gaudiano/ITA na Chalou (35,73).

 

Wyniki i wideo: TUTAJ