W Belgii bezbłędny w konkursie 145 cm był Jacek Polikowski. Dobre przejazdy odnotowali też pozostali reprezentanci w Belgii, Holandii i Monako. W kraju triumfowali Beniamin Tomaszewski i Damian Ostręga.

CSI3/2* Knokke Hippique (BEL)

W konkursach Dużej Rudny CSI2* startuje Jacek Polikowski na meklemburskim wałachu LECTOR. Para od wczoraj pokonuje swoje parkury na czysto. W czwartek zajęli 9 miejsce w licznie obsadzonym konkursie 140 cm. Dzisiaj konkurs 145 cm pokonali też bez błędów i zajęli miejsce 10 w podobnej stawce koni. Na holsztyńskim wałachu CELTIC zawodnik jeździł dzisiaj bezbłędnie w konkursie dla 7-latków (17 miejsce). Jacek Polikowski wystartował też w konkursie 140 cm na dwóch koniach, kończąc oba przejazdy z takim samym wynikiem - 8 pkt karnych. Dosiadał ogiera rasy SF CELTIC DE BETHUNE oraz klaczy rasy SP CHMARA

Turniej w Knokke dość udanie rozpoczęła też Natalia Czernik. Już w środę bezbłędnie jeździła na oldenburskim ogierze MANCHESTER RED WINE w konkursie dla 6-latków (12 miejsce). Błędów nie miała też na parkurze 125 cm gdzie dosiadała oldenburskiej klaczy ERMITAGE RED WINE. Ostatecznie zajęły miejsce 15. Dzisiaj zawodniczka odnotowała bezbłędny przejazd w konkursie dla koni 5-letnich na oldenburskim ogierze COOL BOY RED WINE. Para zajęła ex aequo 1 miejsce. Na czysto pokonała też konkurs 105 cm razem z oldenburską klaczą DARK CHOCOLATE MAXX (8 miejsce).

Na dwóch koniach w Belgii startuje również Sławomir Polikowski. W piątek odnotował bezbłędny przejazd, w dobrym czasie, na wałachu rasy KWPN ELIO 4. Konkurs 115 cm ostatecznie ukończyli na 11 miejscu. Na ogierze rasy SP URUGWAJ zawodnik nie miał błędów na przeszkodach konkursu 125 cm, ale przekroczenie normy czasu kosztowało ich 3 pkt karne.

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

CSI2* Green Valley Estate, Deurne (NED)

W piątek dobrze w konkursie 120 cm zaprezentowała się Maria Brańka-Borja na wałachu rasy SF SANTIAGO DE BLONDEL. Po bezbłędnym przejeździe zajęli 9 miejsce.  W konkursie dla koni 5-letnich bardzo równo jeździł Piotr Ciołczyk, bo na wszystkich swoich koniach ukończył ten konkurs z wynikiem 4 pkt karne. Startował na klaczy ROYAL LADY-H, oldenburskim wałachu DON CAMILLO-H  oraz oldenburskim ogierze ARMICORNIT H. Konkurs z 5 pkt karnymi za przekroczenie normy czasu ukończył Krzysztof Okła w starcie na wałachu rasy KWPN LA TALENT

CSI2* LGCT Monaco (MON)

W konkursach CSI2*, towarzyszącym Longines Global Champions Tour, startuje Bartosz Adamus. Wczoraj zawodnik zajął bardzo dobre, 9 miejsce, w konkursie 140 cm. Parkur pokonał bezbłędnie na wałachu SIRE ONE. Dzisiaj w podobnym konkursie na tym samym koniu miał jeden błąd. W konkursie 130 cm zawodnik wystartował na wałachu DIXON. Ten parkur pokonał z dwoma błędami.

ZO-B1* Łąck

W konkursie Dużej Rundy 140 cm oglądaliśmy dzisiaj trzy bezbłędne przejazdy. Autorem najszybszego z nich był Beniamin Tomaszewski. Zawodnik triumfował w starcie na holsztyńskiej klaczy F-CLARISSA. Na miejscu drugim uplasował się Vitali Charadnik dosiadający oldenburskiego ogiera CORBLUE PS, a trzecie miejsce wywalczył Mateusz Tyszko razem z wałachem rasy KWPN JACTION BREAKER RV.

Konkurs zwykły Średniej Rundy 130 cm najskuteczniej pokonał Łukasz Jończyk startujący na wałachu rasy KWPN GINO N.D. Miejsce drugie zajęła juniorka Maja Marchwicka w starcie na wałachu rasy SP SZAFIR M. Miejsce trzecie wywalczył Vitali Charadnik, tym razem dosiadając holsztyńskiego ogiera QUICKLY VAN DE HAGENHORST.

Na poziomie Małej Rundy 120 cm najlepszy okazał się Grzegorz Kubiak startujący na klaczy rasy SP GALOPADA. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli juniorzy. Drugi był Artiem Tsapin w starcie na koniu LUBAWA, a trzecia Barbara Kościelska razem z holsztyńskim wałachem CACHADILLO

ZO-B1* Leśna Wola

Pierwszy konkurs Dużej Rundy 140 cm był konkursem zwykłym, a bezbłędnie pokonały go tylko dwie pary. Najlepszy czas spośród nich uzyskał Damian Ostręga. Zawodnik zwyciężył dosiadając klaczy rasy KWPN FELINE. Autorką drugiego bezbłędnego przejazdu była Anastasia Yershova startująca na koniu BALISTO. Miejsce trzecie zajęła Ewa Kut w starcie na oldenburskiej klaczy SURPRISE BALOU. Tej parze przydarzył się jeden błąd na parkurze.

Ewa Kut okazała się za to najlepsza w konkursie Średniej Rundy 130 cm. Zawodniczka startowała na tym samym koniu, oldenburskiej klaczy SURPRISE BALOU. Na miejscu drugim uplasował się Damian Ostręga, tym razem w starcie na belgijskiej klaczy QUILOTTA. Miejsce trzecie zajęła Ewa Mirosław dosiadająca ogiera rasy SP FARYS P

Konkurs Małej Rundy 120 cm wygrał Kacper Niewiadomski startujący na klaczy LIROCCA BLUE OSPA. Miejsce drugie wywalczyła juniorka Aleksandra Mazurek razem z wałachem rasy SP HIGHT-PLEASURE, a trzeci w tym konkursie był 15-letni Hubert Duszkiewicz dosiadający oldenburskiego ogiera VERNON