W ten weekend część z czołowych polskich zawodników rywalizuje na parkurach Halowych Zawodów Ogólnopolskich w Lesznie. Najmłodsi natomiast walczą w Besiekierzu Rudnym podczas HZODiM. Tam również odbędzie się kolejna, trzecia już, kwalifikacja do cyklu Cavaliada Future.

HZO-B1* Leszno

Konkurs Małej Rundy 1, rozgrywany na poziomie klasy P, zwyciężył Łukasz Brzóska na 5-letniej klaczy KWPN JARNILLA VDL. Na drugim miejscu uplasowała się juniorka, Wiktoria Andrzejewska na koniu SPEED. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Bawłowicz na wałachu CELLDORADO PB.

Konkurs Małej Rundy 2 rozegrano na poziomie klasy N. Zwycięzcą został również Łukasz Brzóska, tym razem dosiadający ogiera SP CARJONKER. Drugie miejsce zajął Michał Jóskowiak na koniu HUSH HUSH. Trzecie miejsce wywalczyła Magda Kamińska na klaczy ROXY.

Zmagania w konkursie Średniej Rundy (130cm) zakończyły się zwycięstwem Magdy Kamińskiej na oldenburskim wałachu BRANDY. Para ta pokonała parkur bezbłędnie i w najkrótszym czasie. Drugie miejsce zajął Wiesław Nowak na wałachu CASUS BELLI. Trzecie miejsce wywalczył Michał Tyszko na klaczy TREASURE QUEEN Z.

Ostatnim, a zarazem najważniejszym konkursem dnia podczas zmagań w Lesznie był dwufazowy konkurs Dużej Rundy. Rywalizacja na parkurze z przeszkodami o wysokości 140 cm zakończyła się zwycięstwem Mateusza Tyszko na wałachu FOREST. Para zjechała z parkuru z zerowym kontem, a drugą fazę pokonała w najkrótszym czasie. Na drugim miejscu uplasował się Jan Vinckier dosiadający klaczy CHAKALAKA 8. Trzecia w konkursie była zwyciężczyni ŚR, Magda Kamińska na wałachu BRANDY.

HZODiM JKS Salio

Na wyniki kwalifikacji do cyklu Cavaliada Future musimy poczekać do niedzieli, ponieważ zgodnie z regulaminem, punkty przyznawane są za konkursy finałowe kategorii kuców A1 i A2.

W piątek wszystkie konkursy kategorii kuców rozgrywane były jako konkursy z oceną stylu.

Konkurs o wysokości 60 cm zwyciężyły ex aequo dwie amazonki, z czego jedna starowała na dwóch koniach, uzyskując wynik 2pkt karnych. Były to Paulina Słoniec na kucach Wendy i Pysia oraz Martyna Grobelny na klaczy Frida. Niedzielny finał tej kategorii jest kwalifikacja do Cavaliady Future na poziomie MINI.

Konkurs z przeszkodami do 80 cm zwyciężyła Nell Sówka na kucu FIGARO ex aequo z Zofią Sondej dosiadającą wałacha MAKS. Obie amazonki uzyskały wynik 1 pkt karny. Trzecie miejsce zajęła Paulina Pellowska na kucu JOWISZ. W finałowym konkursie tej kategorii zawodnicy walczyć będą o punkty do rankingu Cavaliady Future MIDI.

W konkursie grupy C o wysokości 90cm jednakowy wynik 1,5 pkt karnego uzyskało 3 jeźdźców. Byli to Zofia Sondej na kucu MAKS, Luna Kowalonek dosiadająca BORSALINO oraz Antoni Śliwiński na kucu SZOGUN.

Konkurs o wysokości 110 zwyciężyła Laura Tralewicz-Pielak na klaczy BALLYHANE FRADDY uzyskując 1,5 pkt karnego. W swoim drugim przejeździe otrzymała ocenę 2pkt i tym samym zajęła również miejsce drugie. Na miejscu trzecim konkurs zakończyła Dagmara Poleszak na kucu HAZELHORST’S DIAMO z wynikiem 2,5 pkt karnego.

Rywalizacja w konkursie 110 cm kategorii Dzieci II na dużych koniach zakończyła się zwycięstwem Marii Mordaka na klaczy FINLANDIA. Drugie miejsce zajął Mateusz Sputowski dosiadający wałacha GERY. Na trzecim miejscu uplasowała się Maja Marchwicka na klaczy NIREMETTE, na której do niedawna sukcesy w kategoriach młodzieżowych odnosiła Martyna Rynkiewicz. Wszystkie te pary jechały z parkuru tego dwufazowego konkursu bez punktów karnych.

Przedostatnim konkursem rozegranym w piątek w hali JKS Salio był konkurs dwufazowy o wysokości 120 cm w którym pierwsze i drugie miejsce wywalczyła Maja Marchwicka. Amazonka dosiadało odpowiednio klaczy ROSA BELLA i NIREMTTE. Trzecie miejsce zajęła Masza Galocz na wałachu CASIQUIARE.

W ostatnim konkursie dnia triumfowała Gabriela Janiszewska na klaczy CIA MALICA. Druga w konkursie była Aleksandra Wypchło na klaczy GILEA. Obie te amazonki ukończyły pierwszą i drugą fazę konkursu 130cm bez punktów karnych. Trzecie miejsce zajęła Maja Marchwicka na wałachu SZAFIR M, która zjechała z parkuru z 4pkt karnymi w pierwszej fazie konkursu.