Kto z miłośników koni arabskich nie pamięta aukcji Pride of Poland z 2015 r.  – to właśnie wtedy padł rekord cenowy. 10 letnia siwa piękność wyhodowana w janowskiej stadninie „rozgrzała do czerwoności” uczestników aukcji i licznie zgromadzoną publiczność; takiej licytacji nie było od 2008 r. kiedy za Kwesturę osiągnięto 1125 tys. euro. Bohaterką tego wieczoru była PEPITA (Ekstern – Pepesza/Eukaliptus) sprzedana za 1400 tys. euro !!!

 

Zanim w 2015 r. trafiła na listę aukcyjną już w 2014 r. dała się poznać światu i stać obiektem pożądania hodowców. Zaczęło się od tytułu Czempionki Polski Klaczy Starszych i Best in Show Narodowego Czempionatu poprzedzającego aukcję. Później wygrana klasa w Pucharze Narodów w Aachen z najwyższą punktacją 94,75 pkt (w tym 13 x „20” – 5 za typ, 2 za głowę i szyję i 6 za ruch) i srebrny medal; złoto wygrała Kwestura. Na czempionacie Europy znowu srebro za stajenną koleżanką Primerą , i znowu wysoka punktacja w klasie 93,5 pkt. (7x”20”). Na czempionacie Świata w Paryżu została najwyżej ocenioną klaczą pokazu – 93,67 pkt (7 x „20”), ale w czempionacie zmęczenie (i układy) nie dało jej stanąć na podium. Jednak kto chciał ją zauważyć to zauważył i …przyjechał po nią na janowska aukcję w następnym roku.

Po kilku latach przerwy i aklimatyzacji w nowych warunkach wróciła na ring pokazowy. I zrobiła to w wielkim stylu - w ciągu miesiąca zdobyła dwa złote medale na prestiżowych bliskowschodnich pokazach – Sharjah International Arabian Horse Show (6-9 marca) i Dubai International Arabian Horse Championship (21-23 marca); w obu pokazach wygrała klasę z najwyższą punktacją. Różne pokazy, różni sędziowie – a Pepita nie schodzi poniżej 93 pkt. Dziś w Dubaju złoto wygrała 32 głosami sędziowskimi; srebrna AJ Sawari uzyskała ich 18, a brązowa Delights Divah RB – 16.
Właścicielom Pepity stadninie Akmal Stud (Saudi Arabia) gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy wyhodowanej w Janowie przez Marka Trelę piękności.

 


Pozostałe wyniki:
Klaczki roczne: 1. Maria Magdalena NWA, 2. AJ Samara, 3. Fame Donatella
Klacze młodsze: 1. A Vision MI, 2. D Shihanah, 3. AJ Norah
 
Ogierki roczne: 1. D Mezyan, 2. D Shakhat, 3. Munthabahi Al Hawajer
Ogiery młodsze: 1. AJ Kafu (wnuk Kwestury), 2. EKS Farajj, 3. Admiraal
Ogiery starsze: 1. Sundown KA, 2. QR Marc, 3. Alexxanderr
 

Szczegółowe wyniki: TUTAJ