Polscy zawodnicy zakończyli swoje zagraniczne starty dobrymi przejazdami. W rozgrywkach zabrakło im jednak odrobiny szczęścia.

Kronenberg (Holandia)

Udanie swoje starty w Holandii zakończył Michał Kaźmierczak. Zakwalifikował się on do rozrywki dzisiejszego konkursu Grand Prix CSI2*, w którym startował na wałachu Stakorado. W nie miał jeden błąd i z czasem 35,17 zajął miejsce 9. Zwyciężyła Louise Saywell/GBR na klaczy Golden Wave OL.

W konkursie 140 cm Michał Kaźmierczak startował na ogierze Wilander i również wszedł do rozgrywki, którą ukończył z wynikiem 8 pkt.

Vilamoura (Portugalia)

W dzisiejszym konkursie Grand Prix zawodów CSI3* Andrzej Opłatek wystartował na Stakkatanie. Para ta zjechała z parkuru z wynikiem 8 pkt. i zajęła 20. miejsce. Zwyciężył Ivan Serrano Saez/ESP na wałachu Tam Tam du Valon.

W konkursie 135 cm Andrzej Opłatek miał bezbłędne przejazdy na obu swoich koniach – na Conthinderze zajął 12. miejsce a na klaczy Conmina Blue PS był 15.

Herning (Dania)

Krzysztof Ludwiczak wystartował dziś w konkursie zaliczanym do Longines Ranking na wałachu Stalando. Bezbłędny przejazd zapewnił mu udział w rozgrywce, w której jednak jeden z drągów spadł. Wynik 4 pkt. pozwolił naszemu zawodnikowi na zajęcie 14. miejsca.

Le Lion d'Angeres (Francja)

Niestety Ksawery Śniegucki i 6-letnia klacz Red Dream Princes nie zdołali utrzymać 17. miejsca jakie zajmowali po dwóch dniach Mistrzostw Świata Młodych Koni w WKKW. Podczas dzisiejszej  próby skoków para ta miała 6 błędów i ostatecznie z wynikiem 55 pkt. zajęła 28. miejsce w klasyfikacji.