Dwa zwycięstwa odniosły polskie zawodniczki podczas zawodów CDI w Olomouc. Wysokie miejsca podczas zawodów CCI w Marbach zajęły  Zuzanna Społowicz i Karolina Miś. W konkursach GP na zawodach CSI zabrakło naszym reprezentantom szczęścia.

CDI-W Dressage Show Olomouc (CZE)

Kolejne zwycięstwo podczas zawodów w Czechach odniosła dzisiaj Veronica Pawluk. Jej przejazd na wałachu D’Artagnan był zdecydowanie najlepszy w konkursie Freestyle w kategorii kuców a sędziowie ocenili go na 77,042%. Na miejscu drugim ponownie uplasowała się Pola Guerquin-Koryzma startująca na wałachu Milky Way PP, która uzyskała wynik 72,992%. W konkursie wystartowały jeszcze dwie polskie zawodniczki – Lea Zatońska na wałachu Don’t Forget CR zajęła miejsce czwarte (69,133%, a Barbara Rynkowska na wałachu Leuns Veld’s Winston była piąta (68,075%).

Zadowolona ze swojego dzisiejszego startu z pewnością może też być Natalia Plata. Zawodniczka wygrała na wałachu Dolcetto konkurs Freestyle w kategorii juniorów z wynikiem 76,425%. Wysokie 3 miejsce zajął Dionizy Polikowski na wałachu Charmeur (72,108%), na miejscy 4 uplasowała się Nelly Solecka z wałachem High Bid V.D.T. (71,467%), piąta była Weronika Usiądek na wałachu Mr. Despo (70,375%), a na szóstej pozycji uplasowała się Caroline Pawluk z wałachem Fatum (70,192%).

W konkursie Freestyle w kategorii młodych jeźdźców Polskę reprezentowała tylko Maria Stelmaszczyk, która na wałachu Despacito uplasowała się na 3 miejscu uzyskując wynik 70,183%.

W Grand Prix Special miejsce 4 zajęła Marta Sobierajska. Jej przejazd na wałachu Ultrablue de Massa sędziowie ocenili na 65,447%.

Kolejny dobry start w zawodach międzynarodowych zanotowała dzisiaj Anna Grygier-Wójtowicz, która na ogierze Shadow zajęła 2 miejsce w konkursie Intermediate I Freestyle. Jej przejazd sędziowie ocenili na 73,525%. Na miejscu 3 uplasował się Filip Poszumski dosiadający wałacha Raul (71,867%), a na 5 pozycji sklasyfikowana została Aleksandra Popławska z wałachem Copernico (70,433%).

CSI3*/1*/YH Bonheiden (BEL)

W ostatnim dniu zawodów w Bonheiden Przemysław Konopacki wystartował tylko w konkursie Grand Prix CSI3* (150 cm). Dwa błędy w parkurze podstawowym nie pozwoliły na zakwalifikowanie się do rozgrywki.

CSI3* Compiegne (FRA)

W konkursie Grand Prix (155 cm) Andrzej Opłatek wystartował na 11-letnim wałachu Diaroubet, na którym miał jeden błąd w trudnym i wymagającym parkurze. Z wynikiem 4 pkt. nasz reprezentant ukończył także konkurs 145 cm, w którym dosiadał wałacha Nordsturm.

W dzisiejszym konkursie 140 cm bezbłędny przejazd zanotował Tomoki Koshidaka/JPN, który startował na wyhodowanym w SK Bielin 16-letnim wałachu Carewicz.

CSI4*/2*Hohenkirchen (GER)

Dzisiaj dwaj nasi reprezentanci wystartowali w trudnym konkursie Grand Prix CSI4*, w którym przeszkody miały do 160 cm wysokości. Dwa błędy oraz przekroczenie normy czasu miał Michał Kaźmierczak na wałachu Notis. Maksymilian Wechta na ogierze Chepettano pokonał parkur podstawowy bezbłędnie. Jednak po przejeździe został wyeliminowany z powodu niewielkiego obtarcia na boku konia.

LONGINES Global Champions Tour of Madrid (ESP)

Również w ostatnim dniu zawodów w Madrycie Bartosz Adamus zanotował bezbłędny przejazd. W konkursie o wysokości 125 cm na 9-letnim ogierze U2 uplasował się na 11 miejscu. Reprezentant Polski na swoim drugim koniu, wałachu Sire One, miał jeden błąd i uplasował się na 19 pozycji w klasyfikacji.

CCI2* Marbach (GER)

Bardzo dobre starty w Marbach zanotowały dwie nasze młode zawodniczki. Zuzanna Społowicz dosiadająca wałacha Bankier uplasowała się na wysokim 3 miejscu kończąc zmagania z wynikiem 36,0 pkt. Do wyniku po ujeżdżeniu 31,6 pkt dodane zostały 4,4 pkt. za spóźnienie na krosie. Próbę skoków polska para pokonała bezbłędnie.

Bardzo dobre 8 miejsce zajęła Karolina Miś na wałachu Go Jack. Ta para także po ujeżdżeniu miała 31,6 pkt. na koncie i ten wynik powiększył się o 0,8 pkt. za przekroczenie normy czasu w próbie skoków i o kolejne 7,6 pkt. za spóźnienie na krosie. To dało wynik końcowy 40 pkt.