Bardzo dobrze starty w Holandii rozpoczął Paweł Warszawski. Nasi skoczkowie zajmowali wysokie miejsce na Litwie, Słowacji, w Holandii i w Belgii.

San Giovanni/ITA

Walka o medale i jak najlepsze wyniki na młodzieżowych Mistrzostwach Europy w ujeżdżeniu trwa dalej. W pierwszej części konkursu indywidualnego juniorów wystartowały dwie nasz zawodniczki. Aurelia von Mauberg na Diamo Dream zaprezentowała dobry przejazd, który sędziowie ocenili na 66,412%. Z wynikiem 64,794% swój start w Mistrzostwach Europy zakończyła Julia Rogowska na Da Capo.

Jutro odbędzie się druga część konkursu juniorów oraz konkursu zespołowego dzieci, w którym zobaczymy pozostałe nasze zawodniczki.

Emmeloord/NED

Bardzo dobrym wynikiem Pawła Warszawskiego zakończyła się próba ujeżdżenia w konkursie CCI2*-S. Na klaczy Hatteria II prowadzi on w konkursie mając 29,2 pkt. W rywalizacji CCI3*-S Paweł Warszawski na klaczy Lucinda Ex Ani uzyskał wynik 33,5 pkt. co daje mu 5 miejsce w klasyfikacji. Trzymamy kciuki za jutrzejszy kros.

Ryga/LAT

W najwyższym konkursie pierwszego dnia zawodów w Rydze (140 cm) wysokie drugie miejsce zajął Łukasz Wasilewski na Wavantosie vd Renvillehoeve, który ukończył konkurs bezbłędnie i w czasie 71,24 s. Obie fazy konkursu 130 cm bezbłędnie pokonała Matylda Malepszy na Consensusie i zajęła 15 miejsce.

Samorin/SVK

Dwóch polskich zawodników zakwalifikowało się do rozgrywki konkursu 140 cm. Ostatecznie Radosław Zalewski na 7-letnim wałachu Here I Am zajął wysokie 4 miejsce a Michał Kaźmierczak na klaczy Dame De Pique był 11. Na miejscu 4 Michał Kaźmierczak ukończył konkurs 130 cm, w którym startował na ogierze Bengraf.

Zuidwolde/NED

Bezbłędne przejazdy w konkursach dla młodych koni zanotowały dziś Sandra Piwowarczyk na Johnny Bravo (15 m. w 5-latkach) i Cassandra Orschel na wałachu Igohigh (5 m. w 6-latkach). W konkursie 140 cm Cassandra Orschel na wałachu Copa Del Rey miała 4 pkt. i z takim samym wynikiem ukończyła również zaliczany do Longines Ranking konkurs 145 cm, w którym startowała na klaczy Dacara E.

Lier/BEL

Udany dzień miała Paulina Malinowska. Na wałachu Crown Prince zajęła 5 miejsce w konkursie 135 cm a na klaczy Be Clear SR była 10 w konkursie 125 cm.

Warto odnotować, że w konkursie 115 cm zwyciężył Abdullah Al Awadhi/KUW , który dosiadał wyhodowanej przez Leszka Szymańskiego klaczy Gracjana. Na tym koniu startowała wcześniej Wiktoria Leszek-Karwańska.