Po zakończeniu konkursu skoków poznaliśmy medalistów Mistrzostw Świata w konkurencji WKKW.

Złoty krążek, zarówno w klasyfikacji zespołowej jak i indywidualnej pojedzie do Wielkiej Brytanii. Złotą medalistką (indywidualnie) została Rosalind Canter dosiadająca trzynastoletniego Allstar B. Srebrny krążek wywalczył reprezentant Irlandii - Padraig McCarthy, brązowy medal zawisł na szyi Ingrid Klimke.

Paweł Spisak i Banderas ukończyli próbę skoków z dwoma zrzutkami.  Spadł drąg na drugim członie potrójnego szeregu oraz jeden z elementów muru.  Te zrzutki zwiększyły końcowy wynik polskiej pary do 39,4 pkt. Rezultat ten pozwolił im zająć wysokie 22. miejsce w końcowej klasyfikacji.

„Oczywiście pozostaje pewien niedosyt. Mimo wszystko uważam, że były to dla mnie bardzo dobre zawody. Gdy jest się tak blisko światowej czołówki chciałoby się jeszcze więcej. Banderas regularnie daje mi powody do myślenia o bardzo dobrych wynikach jednak do tego trzeba cierpliwości, czasu i dalszej ciężkiej pracy. Przy wsparciu takich osób jak rodzina państwa Jung, Marka Jodko, Janka Treli, rodziny i wspaniałych przyjaciół z optymizmem można patrzeć w przyszłość.” – powiedział nam Paweł Spisak po zakończeniu konkursu.

Bezbłędny przejazd Rosalind Canter/GBR na Allstar B zapewnił tej amazonce złoty medal indywidualny. Brytyjka zachowała do końca swój wynik z ujeżdżenia – 24,60 pkt. Ogromny sukces odniósł Padraig McCarthy/IRL, który zdobył pierwszy indywidualny medal dla Irlandii od 40 lat. Na Mr Chunku ukończył zmagania z wynikiem 27,20 pkt. Błąd na ostatniej przeszkodzie w parkurze spowodował, że Ingrid Klimke/GER na wałachu SAP Hale Bob OLD spadła na trzecie miejsce (27,30 pkt.).

Ros Canter i Allstar B
Ros Canter and Allstar B

Brytyjczycy zdobyli złoty medal w klasyfikacji zespołowej z wynikiem 88,80 pkt. Przypomnijmy, że rok temu zespół ten zwyciężył również w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Strzegomiu. Te wyniki są efektem pracy z jednym z najlepszych szkoleniowców na świecie, Chrisem Bartle, który od 2016 roku pracuje jako trener kadry Wielkiej Brytanii. Wcześniej był on odpowiedzialny za drużynę Niemiec, która pod jego okiem odniosła wiele sukcesów.

Historyczny wynik uzyskali Irlandczycy, którzy zdobyli srebrny medal – pierwszy zespołowy w historii tego kraju (93,00 pkt.). Na miejscu trzecim uplasowali się Mistrzowie Olimpijscy z Rio de Janeiro, Francuzi, którzy zakończyli zmagania z wynikiem 99,80 pkt.

Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Japonii zdobyło 6 najlepszych zespołów w klasyfikacji. Ponieważ ekipa z Japonii zajmująca 4. miejsce, jako gospodarz olimpiady kwalifikację ma z "klucza", kwalifikacje zdobyła również 7. ekipa końcowej klasyfikacji WEG. I tak do Japoni pojadą ekipy Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Japonii, Szwecji, Niemiec i Australii.

Wyniki indywidualne: TUTAJ

Wyniki zespołowe: TUTAJ