Sobota na zawodach CSI2* w Samorin również nie obyła się bez hymnu Polski. Swoje konkursy wygrali dzisiaj tam Michał Kaźmierczak i Grzegorz Nowak. Formą błyszczy też Beata Stremler w Niemczech, gdzie zajęła 3 miejsce w konkursie Inter II na zawodach krajowych.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Kolejne zwycięstwo na tych zawodach odniósł w sobotę Michał Kaźmierczak. Zawodnik dosiadając wałacha rasy SP WHOOPY BOY wygrał finał rundy Big Tour 140 cm CSI1* z rozgrywką. Bardzo dobrą jazdę w konkursie zaprezentowała też 15-letnia Tola Świerczyńska, która na klaczy rasy SP ANDORA wywalczyła drugie miejsce. Miejsca w czołówce udało się też zająć w Średniej Rundzie CSI1*. W dwufazowym konkursie 125 cm miejsce 4-te wywalczyła Agnieszka Olszewska startująca na wałachu SHERLOCK. Bezbłędna w tym konkursie była też Magdalena Piksa, która na klaczy rasy KWPN LADY LAVSCA FORTUNA zajęła 12-te miejsce. Dobre przejazdy oglądaliśmy także w finałowym konkursie Small Tour CSI1* na poziomie 120 cm. Trzecie miejsce zajęła tu 15-letnia Marta Piszczek startująca na wałachu rasy KWPN JETSKI E.B. Na miejscu 7, również z czystym przejazdem, uplasowała się Izabela Vinckier dosiadająca klaczy rasy KWPN KUCINDA. Bezbłędnie ten parkur pokonała jeszcze Klaudia Siarkiewicz startująca na ogierze rasy KWPN KAREL (16 miejsce).

Michał Kaźmierczak i WHOOPY BOY

W ramach zawodów CSI2* nie rozegrano konkursów tej najtrudniejszej, Dużej Rundy, ale oglądaliśmy dwa niższe konkursy - Bronze Tour i Silver Tour. W pierwszym, finale na poziomie 125 cm, wysokie trzecie miejsce wywalczyła 13-letnia Hanna Pis startująca na westfalskim wałachu CRYSTAL SKY. W czołówce ten sam konkurs ukończyła też Izabela Vinckier, która na ogierze DOM PRINZIGNON MELLONI Z zajęła miejsce 6-te. Bezbłędna w tym konkursie była jeszcze Milena Wójcikiewicz startująca na hanowerskiej klaczy DININA (9 miejsce). Na koniec dnia rozegrano konkurs Silver Tour 130 cm I ten konkurs również zakończył się kolejnym zwycięstwem polskiej pary. Najskuteczniejszy na tym parkurze okazał się Grzegorz Nowak startujący na hanowerskim wałachu SAM. Zaraz za nim uplasował się Dawid Skiba dosiadający niemieckiego wałacha TAMAGOTCHI. W czołówce uplasowali się jeszcze Agnieszka Olszewska na klaczy JAVENDA (9 miejsce) i Tomasz Plewa na wałachu rasy KWPN JAY BLOOBIDAY (14 miejsce).

W finale CSIYH dla 5-latków nie udało się niestety zająć miejsc na podium. W tym konkursie najlepiej jeździła Adrianna Ostrowska, która na belgijskim ogierze STORMER VAN HET BEVRIJDTHOF zajęła 10 miejsce z jednym błędem. Sytuacja wyglądała jednak zupełnie inaczej w finale dla koni 6/7-letnich, gdzie nie tylko zwyciężyła polska para, ale nasi zawodnicy zajęli w sumie 5 pierwszych miejsc w konkursie. Wygrał Grzegorz Nowak na ogierze rasy KWPN LET’S GO. Drugi był Michał Kaźmierczak na belgijskim ogierze ROI VAN'T HOOG HEMELRIJK, a trzeci ponownie Grzegorz Nowak, ale w starcie na holsztyńskiej klaczy KASKADA. Dalej uplasowała się Oliwia Ostrowska na klaczy rasy KWPN LENTOLINA-S i Dawid Skiba na westfalskim ogierze GOLDSTAR W

Relacja TUTAJ

CSIO3*/CSI2* Andalucía October Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

W bardzo dobrym stylu cykl zawodów CSIYH w Vejer de la Frontera zakończyła dzisiaj Natalia Czernik. W finale dla koni 6-letnich amazonka odnotowała dwa bezbłędne przejazdy. Na ogierze rasy KWPN MORE THAN SPECIAL MG z bardzo dobrym czasem, wywalczyła drugie miejsce, a na oldenburskim ogierze COOL BOY RED WINE, również po dynamicznej jeździe, uplasowała się na miejscu 6-tym. Natalia Czernik wystartowała dzisiaj też w konkursie 110 cm na 6-letniej klaczy NC CORTINA. Para nie miała błędów i uplasowała się na drugim miejscu w konkursie.

More Than Special MG i Natalia Czernik

Andrzej Opłatek wystartował dzisiaj w konkursie Grand Prix CSI2* na holsztyńskim wałachu LE CORDIAL. Po błędzie i nieporozumieniu przed jedną z przeszkód, zawodnik zrezygnował jednak z kontynuowania przejazdu. Andrzej Opłatek wystartował jeszcze w konkursie LR, dwufazowym 150 cm w ramach CSIO3*. Tu dosiadał oldenburskiego wałacha NORDSTURM 15. Para miała jeden błąd w drugiej fazie konkursu i uplasowali się na 18 miejscu.

CDN AGRAVIS-Cup Oldenburg (GER)

W konkursach narodowych w ujeżdżeniu startuje tu Beata Stremler ze swoimi dwoma, wciąż młodymi, ale niezwykle obiecującymi końmi. W czwartek w konkursie dla koni 7-9-letnich amazonka dosiadała hanowerskiego wałacha FOR MAGIC EQUESTA FRH.  Para została oceniona na 73,334% co dało wysokie, 2 miejsce w konkursie. Wczoraj w tej samej rundzie para miała nieco niższy wynik, ale wciąż imponujący, bo 72,602%, i zajęli 6 miejsce w klasyfikacji. Dzisiaj Beata Stremler wystartowała w konkursie Inter II dosiadając oldenburskiej klaczy FURSTIN BEA OLD. Przejazd pary oceniono na 73,684% co pozwoliło zająć 3 miejsce. Lepsze były tylko legendy niemieckiego ujeżdżenia Helen Langehanenberg i Ingrid Klimke.

Fürstin Bea i Stremler Beata

CSI3* Linz (AUT)

W zawodach w Austrii reprezentuje nas Piotr Ciołczyk. Zawodnik w dzisiejszym konkursie 140 cm odnotował bezbłędny przejazd na oldenburskim wałachu GIACOMO AGOSTINI FR i uplasował się na 13 miejscu. W tym samym konkursie dosiadał też holsztyńskiego wałacha TORNADO MT i ten przejazd ukończył z dwoma błędami.