Wczorajszy konkurs GCL Super Cup należał z pewnością do jednych z najbardziej emocjonujących w tym sezonie.

 

W odróżnieniu do „zwykłych” konkursów GCL rozgrywanych w sezonie wczoraj każdy team składał się z trzech zawodników i wszystkie rezultaty liczyły się do klasyfikacji. Duże znaczenie miał też czas łączny przejazdów bowiem przy takiej samej liczbie punktów karnych to on decydował o zajmowanych miejscach. I mógł zadecydować o dostaniu się do półfinały lub nie.

 

We wczorajszym konkursie zwyciężył zespół Paris Panthers, który ukończył zmagania z wynikiem 4 pkt. Bezbłędne przejazdy mieli Gregory Wathelet na ogierze Nevados S oraz Harrie Smolders na wałachu Monaco N.O.P. Natomiast z jednym błędem swój przejazd ukończył Ben Maher na ogierze Faltic HB.

 

Z wynikiem 8 pkt. miejsce drugie zajął team Madrid in Motion. Dwa błędy na parkurze miał Eduardo Alvares Aznar na wałachu Bentley de Sury a na zero przejechali Jack Whitaker na klaczy Q Paravatti N i Angelica Augustsson Zanotelli na klaczy Kalinka van de Nachtegale.

 

Dużą niespodzianką było zajęcie trzeciego miejsca przez zespół Istanbul Sultans. Ta drużyna należała do najsłabszych w sezonie (zajęła ostatnie 16 miejsce w klasyfikacji), ale wczoraj ukończyła konkurs z wynikiem 12 pkt. Gerrit Nieberg na wałachu Blues d’Aveline CH przejechał bezbłędnie, a Sanne Thijssen na ogierze Con Quidam RB miała dwie zrzutki w potrójnym szeregu. Trzecim zawodnikiem w zespole był Omer Karaevli dosiadający 10-letniego wałacha Maurice. Zawody w Pradze są czwartymi wspólnymi tej pary (wcześniej na Maurice jeździł Lorenzo Barbadoro/ITA) i nigdy wcześniej ten koń nie szedł tak trudnego i wysokiego konkursu. Ukończenie go z 4 pkt z pewnością było dużą niespodzianką.

 

Łącznie 5 zespołów ukończyło konkurs z wynikiem 12 pkt. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny Miami Celtics, St Tropez Pirates, Valkensvaard United i Hamburg Giants. Na miejscu ósmym uplasował się team Rome Gladiators (16 pkt.). I to te drużyny zobaczymy w dzisiejszym półfinale, w którym wystartują też cztery najlepsze zespoły sezonu czyli Berlin Eagles, Stockholm Hearts, Prague Lions i Shanghai Swans.

 

Do półfinału nie zakwalifikowały się zespoły New York Empire, Scandinavian Vikings, London Knights i Cannes Stars. Ten ostatni team został wyeliminowany po sytuacji, którą nie często się widuje. Jako drugi z zespole startował Jens Baackman na klaczy Aglaia J. Został on wyeliminowany ponieważ rozpoczął swój przejazd nie czekając na dzwonek od sędziów.

Dzisiejszy półfinał rozpocznie się o 20:10.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcie: LGCT/GCL