W finałowym konkursie dużej rundy CSI1* w Budapeszcie wysoko uplasował się Damian Ostręga. W konkursach Grand Prix nie wiodło się zbytnio naszym reprezentantom.

CSIO5* Falsterbo (SWE)

W dzisiejszym konkursie Grand Prix (160 cm) Przemysław Konopacki wystartował na wałachu No Limit, na którym zrezygnował z dokończenia przejazdu. Zwyciężyła Sandra Auffarth/GER, którą głównie znamy ze startów w WKKW, dosiadająca wałacha Quirici H.

CSIO3*/CSI1*-W Budapeszt (HUN)

W rozegranym w ramach CSI1* konkursie zwykłym 135 cm wysokie 3 miejsce zajął Damian Ostręga na klaczy Feline

Feline i Damian Ostręga

Zawodnik wystartował też w konkursie GP CSIO3*, w którym swój przejazd na wałachu Valencia Volo ukończył z wynikiem 26 pkt.

CSI3* Megeve (FRA)

Błędów nie ustrzegł się w dzisiejszych startach także Andrzej Opłatek. W Grand Prix CSI3* (150 cm) wystartował na klaczy Zero K, na której ukończył przejazd z wynikiem 8 pkt. Taki sam rezultat zawodnik uzyskał w konkursie 140 cm, w którym dosiadał wałacha Le Cordial

CSI2* Biskupiec (POL)

Niedziela w Biskupcu rozpoczęła się finałem Elite Tour (115 cm), w którym zwyciężyła Aleksandra Babiarz na wałachu Ketling. Kolejne dwa miejsca także zajęły reprezentantki Polski – Hanna Kosińska na ogierze Cachadillo była druga i wyprzedziła Zuzannę Bukowską na klaczy Uccella Z.
Konkurs ostatniej szansy (130 cm) wygrał Jörg Domaingo/AUT na klaczy Lady Spezi. Na miejscu drugim uplasował się Jacek Zagor startujący na ogierze Samsel Lazar, a trzeci był Girts Bricis/LAT na klaczy Maritosca HBC.

W finale średniej rundy (135 cm) najlepszy wynik uzyskała Susan Kaleta/EST na wałachu Hudson Cornet. Niewiele wolniejsza na parkurze była Małgorzata Ciszek-Lewicka dosiadająca klaczy Daisy. Trzeci w klasyfikacji był wspomniany już Jörg Domaingo/AUT startujący na klaczy Lady D’Elle Kes.
W konkursie Grand Prix (145 cm), który zaliczany był do Longines Ranking do rozgrywki zakwalifikowało się 15 par. W decydującej części konkursu bez błędów pozostało 6 z nich. A najlepszy czas przejazdu uzyskał w tej grupie Gunnar Klettenber/EST dosiadający wałacha Esprit du Buisson Z (0/40,17 s). Drugie miejsce w konkursie zajął Marek Lewicki na ogierze Quadis II (0/41,15 s), a na trzeciej pozycji uplasował się Antoni Strzałkowski na wałachu Castello (0/41,45 s).