Ostatni weekend lipca na arenie ogólnopolskiej był wyjątkowo intensywny. Równolegle rozegrano trzy imprezy ZO-B. Zawodnicy walczyli w VI etapie PLJ w Leśnej Woli, w ZO-B2* w Dąbrówce Małej, a także w zawodach ogólnopolskich w Kołobrzegu. W konkursach GP zwyciężyli odpowiednio Damian Ostręga, Julia Jaglarz i Tomasz Miśkiewicz.

ZO-B1* Kołobrzeg

Konkurs Grand Prix 140 cm w Kołobrzegu zdominował Tomasz Miśkiewicz, który zajął tu dwa pierwsze miejsca. Zwyciężył w starcie na oldenburskiej klaczy VELVET LAZAR, a na oldenburskim wałachu VHS BASTION zajął drugie miejsce. Całe zawody były bardzo udane dla zawodnika, bo wygrał też dwa poprzednie konkursy Dużej Rundy, a także plasował się na podium większości konkursów od rundy 5-latków do Średniej Rundy. Trzecie miejsce w dzisiejszym Grand Prix wywalczyła Małgorzata Ciszek-Lewicka dosiadająca ogiera rasy KWPN ITOULON B

Tomasz Miśkiewicz i VELVET LAZAR

Dwufazowy finał Średniej Rundy 135 cm również zakończył się zwycięstwem Tomasza Miśkiewicza. Tu zawodnik dosiadał niemieckiej klaczy LOVELY SILVA. Na miejscu drugim uplasował się Krzysztof Tarasek startujący na holsztyńskim wałachu BASTION II, a trzecie miejsce zajął Beniamin Tomaszewski razem z wałachem ESCOBAR C Z

Konkurs finałowy Małej Rundy 125 cm wygrała juniorka Emilia Tousty startująca na wielkopolskiej klaczy BENEMA. Drugie miejsce zajął Dawid Rakoczy dosiadający belgijskiego wałacha RANGER VAN HET EIKENHOF, a na miejscu trzecim uplasowała się Małgorzata Tomczuk-Michalska razem z klaczą rasy SP JAWA

ZO-B1* PLJ Leśna Wola

Zawody w Leśnej Woli to już VI etap tego sezonu Polskiej Ligi Jeździeckiej. W ramach ZO zostały rozegrane klasycznie 4 rundy. W finale tej najtrudniejszej czyli Złotej Rundy, który był jednocześnie też konkursem Grand Prix, triumfował Damian Ostręga. Zawodnik jako jedyny pokonał parkur podstawowy 140 cm, jak i rozgrywkę, bezbłędnie, a dokonał tego w starcie na wałachu AMARETTO SBK Z. Drugie miejsce, z jednym błędem w rozgrywce, zajął Grzegorz Nowak dosiadający holsztyńskiego wałacha SAM, a na miejscu trzecim uplasowała się 20-letnia Zuzanna Kaczmarzyk startująca na oldenburskim wałachu SOPRANO HIPPICA. Ta para parkur podstawowy pokonała z jednym punktem za przekroczenie normy czasu.

AMARETTO SBK Z i Damian Ostręga

Finał Srebrnej Rundy na poziomie 135 cm wygrał Mateusz Tyszko startujący na ogierze rasy SP DIEGO. Na miejscu drugim uplasowała się Ewa Mirosław dosiadająca ogiera rasy SP FARYS P, a trzecie miejsce zajął Grzegorz Nowak, tu w starcie na wałachu rasy KWPN LET’S GO.

W konkursie finałowym Rundy Brązowej 125 cm najlepszy okazał się 14-letni Bartosz Gotner startujący na niemieckim wałachu MESSI S. Miejsce drugie zajął Sławomir Szlachta dosiadający oldenburskiego wałacha JUST RIDING EXODUS BS, a trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Cebulak w starcie na ogierze KOBE DE LEAU. Bartosz Gotner wygrał dzisiaj też finał Rundy Młodzieżowej 115 cm na oldenburskim wałachu CASTELLO BRANCO. Druga w tym konkursie była Matylda Szrajer startująca na belgijskiej klaczy RAMONA VDH, a trzecie miejsce zajął Olaf Pięta razem z wałachem rasy KWPN FRED FLINSTONE

ZO-B2* JKS u Robsonów, Dąbrówka Mała

Konkurs Grand Prix w Dąbrówce Małej był jedynym w ten weekend rozegranym na poziomie 145 cm. Do rozgrywki tego konkursu zakwalifikowały się trzy pary. Dwie zachowały tam czyste konto, a lepsza okazał się Julia Jaglarz strartująca na wałachu GROENAANNEMER VAN DEN LENTAMEL. Drugi bezbłędny przejazd należał do Łukasza Jończyka, który dosiadał wałacha rasy KWPN GINO N.D. Trzecie miejsce zajęła tu Joanna Zbrojkiewicz na holsztyńskiej klaczy GLORIA, która w rozgrywce miała jedną zrzutkę.

Julia Jaglarz i GROENAANNEMER VAN DEN LENTAMEL

Dwufazowy finał Średniej Rundy 135 cm wygrała dzisiaj Laura Martinaviciute z Litwy startująca na wyhodowanym w Polsce wałachu EPIGRAM. Na miejscu drugim uplasował się Antoni Tomaszewski dosiadający wałacha rasy SP MELLECHOWICZ, a trzecie miejsce wywalczyła Zuzanna Nadolny-Zawadowicz startując na ogierze rasy SP CASSILIANO

Finał Małej Rundy 125 cm rozegrano również jako konkurs dwufazowy. Tu najlepszy okazał się Jacek Zagor startujący na oldenburskiej klaczy CALANDRIA. Na miejscu drugim uplasował się Grzegorz Psiuk dosiadający niemieckiego wałacha GREEN DAY, a pierwszą trójkę zamknęła 15-letnia Paulina Pellowska razem z niemiecką klaczą HERA DE LUX