W czasie kiedy sezon otwarty skoków właśnie się rozpoczął, to w ośrodku Becker Sport zawodnicy walczyli o ostatnie medale sezonu halowego. Poznaliśmy nowych Mistrzów Polski DiM w ujeżdżeniu, a także zwycięzców HPP w Paraujeżdżeniu.

Zmagania dla każdej kategorii obejmowały trzy konkursy, a o zwycięstwie decydował łączny wynik jaki dany zawodnik uzyskał we wszystkich przejazdach. W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów na kucach triumfowała Barbara Rynkowska dosiadająca kuca LEUNS VELD'S WINSTON. Złoty medal pewnie wygrali z wynikiem 208,412%. Na miejscu drugim uplasowała się Pola Guerquin-Koryzma startująca na kucu DRUH HROBY HRON. Łączny wynik tej pary, który zagwarantował srebrny medal, to 200,315%. Na trzecim stopniu podium stanęła Lea Zatońska, której przejazdy na wałachu DON’T FORGET CR oceniono łącznie na 199,286%.

O medale HMP Młodzików na dużych koniach rywalizowały tylko trzy amazonki. Złoty medal wywalczyła Lila Kulesza startująca na wałachu rasy SP ODYSEUSZ. Ich końcowy wynik w zawodach to 214,835%. Srebrny medal, z wynikiem 210,426%, odebrała Aleksandra Machniewicz, która dosiadała hanowerskiego wałacha BALDESSARINI. Na trzecim miejscu, z brązowym medalem, uplasowała się Maja Głoskowska startująca na oldenburskim wałachu BED BOY (204,960%).

Ostatnią kategorią w ramach HMP DiM byli Młodzicy na kucach. Tu przez trzy dni najlepiej prezentowała się Lila Kulesza na kucu NANDINA. Zawodniczka odebrała drugi złoty medal uzyskując łącznie 213,129%. Na drugim stopniu podium, ze srebrem, stanęła Nina Całka, której przejazdy na kucu DOLLY oceniono łącznie na 204,402%. Kolejny medal, tym razem brązowy, wywalczyła też Aleksandra Machniewicz. W tej kategorii dosiadała kuca WICEK, a łączny wynik jaki uzyskali to 196,998%.

Młodzicy na kucach walczyli też o medale HPP. Tu po złoty medal, a także kolejny w tych zawodach, sięgnęła Maja Głoskowska. W tej kategorii zawodniczka dosiadała kuca APASJONATA AUREUS, a wynik jaki dał im pewne zwycięstwo to 237,500%. Na miejscu drugim, ze srebrem, uplasowała się Diana Gorszkowa. Startowała na kucach DEPAS CORINUS P i EQUEENPASSION LEMON TREE, a w najlepszych przejazdach uzyskała łącznie 209,000%. Brązowy medal w tej kategorii trafił do Ignacego Lubońskiego, którego przejazdy na kucu SZOGUN oceniono w sumie na 200,750%.

Ostatnią kategorią w mistrzostwach DiM byli Juniorzy Młodsi na kucach w ramach HPP. W tej rywalizacji najlepsza okazała się Hara Sophia Gudzowaty, która w przejazdach na kucach CONTRA i STEENDIEKS CARPACCIO uzyskała łącznie 212,727%. Srebrny medal trafił w ręce Anety Gierszewskiej startującej na kucu BERGS (203,078%), a brązowy medal wywalczyła Olga Rodziak, której przejazdy na kucu BRUMMERHOEVE'S LEVI H oceniono w sumie na 200,897%.

W ramach zawodów rozegrano także HPP w Paraujeżdżeniu. Tu niekwestionowaną zwyciężczynią została Monika Bartyś, której przejazdy na wielkopolskim wałachu CASPAR sędziowie ocenili łącznie na 215,517%. Srebrny medal wywalczył Dominik Ast w startach na oldenburskiej klaczy FEMME DE MATCHO (208,368%), a brązowy medal zawisł na szyi Magdaleny Cycak, która w startach na klaczy rasy SP SYBILLA uzyskała w sumie 201,782%.