W piątek w Budapeszcie o ostatnie 5 miejsc w finale EEF Series NC powalczą zespoły regionów centralnego i południowego. Z Polski transmitować będziemy Wechta Foal Show, a naszych spotkamy m.in. we Francji. 

 

 

CSIO3* EEF Series Semi Final, Budapest (HUN) 

Przed nami drugi z półfinałów EEF Series Nations Cup, decydujący o tym kogo zobaczymy podczas finału w Warszawie. O prawo startu podczas Warsaw Jumping walczyć będzie 10 najlepszych zespołów z regionu centralnego i południowego. Wśród zakwalifikowanych drużyn znajdziemy reprezentacje Austrii, Holandii, Niemiec, Szwajcarii, Grecji czy Słowacji. Biletów do zdobycia będzie tylko 5. Najważniejszym konkursem będzie oczywiście piątkowy Puchar Narodów, który zaplanowany jest na 15:00. Oprócz tego zawodnicy indywidualnie powalczą jeszcze w dwóch konkursach LR, w tym w niedzielnym Grand Prix grupy C. Szanse na kwalifikację do tego konkursu będzie miał też Damian Ostręga, który wystartuje w tych zawodach. Równolegle rozgrywane będą jeszcze konkursy dla młodych koni, a w nich powalczy Józef Pekaniec. Łącznie, wszyscy uczestnicy, rywalizować będą o premie finansowe w wysokości 213 000 EUR. Konkursy startują w czwartek o 9:00 i wtedy też rozpocznie się relacja na żywo. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

Wechta Foal Show 2024, Racot (POL)

Trzecia edycja wydarzenia hodowlanego organizowanego przez Wechta Equestrian na terenie ośrodka w Racocie. Poprzednie dwie edycja cieszyły się dużym zainteresowaniem i nie inaczej będzie w tym roku. Na tę edycję organizator przygotował nową kategorię, czyli klaczy trzyletnich. Do czempionatu można było zgłaszać oprócz tego źrebięta ujeżdżeniowe, zaawansowane w krew oraz skokowe, które podzielone będą na kategorie klaczek i ogierków. Zgłoszone konie mogły być zarejestrowane zarówno w księgach polskich jak i zagranicznych. Wszystkie, bez wyjątku, oceniane będą przez komisję sędziowską, w której składzie zasiądą Małgorzata Siergiej, Andrzej Matławski oraz Henryk Soboń z Polski i Marja-Liisa Solterbeck ze związku holsztyńskiego. Oprócz profesjonalnych ocen, hodowcy i właściciele mogą liczyć na premie finansowe w wysokości 42 000 PLN oraz nagrody rzeczowe. Wydarzenie zostało podzielone na dwa dni - sobotę i niedzielę. Oba pełne dni będzie można śledzić na żywo przez obiektywy kamer Świata Koni. 

 

Relacja TUTAJ

 

Weekend w Europie obfitować będzie w imprezy na poziomie międzynarodowym, zarówno w skokach jak i w ujeżdżeniu. W turnieju trzygwiazdkowym we Francji wystartuje Andrzej Opłatek. Organizator tego wydarzenia zaplanował  3 konkursy zaliczane do LR. O oczko wyżej, również we Francji, wystartuje Bartosz Adamus. W Chantilly będziemy śledzić 4 konkursy zaliczane do Longines Ranking i rywalizację o łączną pulę nagród w wysokości ponad 328 000 EUR. Ponadto, w rywalizacji międzynarodowej, zawodnicy spotkają się w Deauville, Arteixo i Samorin, a poza Starym Kontynentem, też w Stanach Zjednoczonych. 

 

CSI3* Megève (FRA) Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ 

CSI4* Chantilly Classic (FRA) Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ 

 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które już się zakończyły.

 

 

Pełna lista relacji TUTAJ