Zakończyły się 3-dniowe rozgrywki w ramach ZO1* w Warce. Zawody były ostatnim z etapów Polskiej Ligi Jeździeckiej przed finałem. Finał Złotej Rundy, konkurs Grand Prix, wygrał tu Jakub Kubiak, a najlepszą drużyną DPP wczoraj okazał się Warszawsko Mazowiecki Związek Jeździecki.

Na parkurze Finału Złotej Rundy, konkursu Grand Prix, stanęły przeszkody o wysokości 140 cm. Spośród 30 uczestników, 4 pary zachowały czyste konto w przebiegu podstawowym. O miejsca na podium zawodnicy walczyli więc w rozgrywce. Tam jako jedyny zerowe konto utrzymał Jakub Kubiak dosiadający wałacha rasy holsztyńskiej QUILIBET i to on zwyciężył w konkursie. Z 8 punktami w rozgrywce, drugie miejsce, wywalczyła Kinga Daszczyk, która startowała na wałachu rasy KWPN KAOLIN LA TULIPE. Damian Ostręga, dosiadający belgijskiej klaczy QUILOTTA, z 12 punktami w rozgrywce, zajął miejsce trzecie.

Jakub Kubiak i QUILIBET

Do rozgrywki w Finale Rundy Srebrnej, pokonując bezbłędnie przeszkody o wysokości 135 cm, dostało się 8 par. 3 z nich pokonało parkur bezbłędnie, dlatego o miejscach na podium zadecydował czas. Najszybciej parkur pokonał Damian Ostręga dosiadający wałacha rasy oldenburskiej VALENCIA VOLO. Na drugim miejscu uplasowała się Agnieszka Szynkolewska startująca na klaczy rasy oldenburskiej DEEP PURPLE RED WINE. Trzecie miejsce wywalczyła Anna Seroka, która dosiadała ogiera EXTRA DOLLARS.

68 par rywalizowało w Finale Rundy Brązowej. Na parkurze stanęły przeszkody mierzące 125 cm, które zawodnicy musieli pokonać w dwóch fazach. 35 par awansowało do drugiej fazy, a 13 z nich ukończyło przejazd bez punktów karnych. O dwóch pierwszych miejscach na podium zadecydowało zaledwie 0,5 sekundy. Na pierwszym miejscu podium stanął Bartosz Gotner startujący na wałachu rasy SP ULISSES. Po zaciętej walce drugie miejsce należało do Karoliny Bar, która dosiadała klaczy rasy oldenburskiej EVER SO CLEVER. Na trzecim miejscu podium uplasowała się Marianna Pupiałło startująca na wałachu rasy SP CENTAUR.

W Rundzie Młodzieżowej zawodnicy w dwufazowych przejazdach mieli do pokonania przeszkody o wysokości 115 cm. 7 par pokonało cały parkur z zerowym kontem. O zwycięstwie decydował więc czas przejazdu drugiej fazy. Podium należało do trzech zawodniczek, a o pierwszym miejscu decydowało zaledwie 0,6 sekundy. Drugą fazę w czasie 28,19 s pokonała  Anna Pandel dosiadająca klaczy rasy SP CHANEL-N. Z tą niewielką różnicą czasu na drugim miejscu uplasowała się Alicja Surówka startująca na wałachu rasy holsztyńskiej CANTUCCINI. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Wiktoria Kaźmierska, która dosiadała wałacha rasy SP BRAVE HEART.

Warto wspomnieć o wczorajszym Drużynowym Pucharze Polski. 10 zespołów zmierzyło się z parkurem, na którym ustawiono przeszkody o wysokości 120 cm. Najlepszy okazał się Warszawsko Mazowiecki Związek Jeździecki, który reprezentowali: Ada Wołąs na wałachu ROGER THAT, Jakub Kubiak dosiadający ogiera BELL EFEKT, Aleksandra Śledziewska, która startowała na wałachu CHARGONAY L oraz Leszek Nieużyła, który dosiadał ogiera MC. DOUGLAS S. Drugie miejsce zajął KJ Trachy Sośnicowice, którego reprezentantami byli Łukasz Koza na wałachu CASPAR HEMO Z, Ewa Burzyńska, która startowała na wałachu CON CASALLTAGHO, Alicja Surówka startująca na wałachu CANTUCCINI, a także Agnieszka Szynkolewska, która dosiadała klaczy DEEP PURPLE RED WINE. Trzecie miejsce na podium wywalczyła drużyna KJ Profit, w której skład wchodzili Piotr Spendel, który stratował na klaczy LEEVANORELLA W, Angelika Michalik, która dosiadała klaczy CESSY, Katarzyna Bula dosiadająca wałacha LENNART i Szymon Bula startujący na klaczy SANSA GOLD.