Sobota w Poznaniu zakończyła się wyjątkowym zwycięstwem. Konkurs Speed and Music wygrał Mściwoj Kiecoń, który dzisiaj oficjalnie pożegnał się z klubem Agro-Handel Śrem, a Cavaliada jest ostatnim startem zawodnika w ich barwach. W finale Medium Tour 145 cm LR najlepszy był  Matas Petraitis z Litwy

Wieczorem w Poznaniu rozpoczął się jeden z najbardziej emocjonujących punktów programu każdej Cavaliady - konkurs Speed&Music. Parkur o wysokości 140 cm trzeba było pokonać jak najszybciej, a ewentualne błędy były przeliczane na karne sekundy, dlatego mimo zrzutki można było sięgnąć po zwycięstwo. I tak stało się tutaj. Najlepszy czas przejazdu uzyskał Mściwoj Kiecoń startujący na oldenburskiej klaczy DIGISPORT CODEINA. Po doliczeniu 3 karnych sekund, czas przejazdu pary to 63,03 s. Zwycięstwo to było jeszcze bardziej wyjątkowe, ponieważ zawody w Poznaniu są dla Mściwoja Kieconia ostatnimi w barwach klubu Agro-Handel Śrem. Doskonale w konkursie zaprezentowała się też 16-letnia Iga Biegalska, dosiadająca klaczy rasy SP DORAVELLA, która zajęła miejsce drugie. Ta zawodniczka miała na parkurze dwa błędy, a mimo tego czas jej przejazdu to 63,04 s. Trzecie miejsce dzisiaj zajął Andrius Petrovas (LTU) startujący na wałachu KENDIS. Ta para nie miała błędów, a parkur pokonali w czasie 63,34 s.

Przed poważnym zadaniem stanęli dzisiaj też zawodnicy Medium Tour Final CSI3*. Konkurs finałowy miał wysokość 145 cm, a jego wyniki zaliczane były do Longines Ranking. Z parkurem podstawowym zmierzyło się 48 par, a do rozgrywki zakwalifikowało się jedynie 6 zawodników. Ostatecznie najlepszy w konkursie okazał się reprezentant Litwy Matas Petraitis startujący na westfalskim ogierze CORNET’S CLOUD. Czas przejazdu jaki zapewnił im zwycięstwo to 37,44 s. Na miejscu drugim uplasował się Polak, Kamil Grzelczyk, który na wałachu rasy SP WIBARO pokonał rozgrywkę bezbłędnie w czasie 38,70 s. Trzecie miejsce wywalczył Matt Garrigan (IRL) startujący na wałachu rasy KWPN HOLLAND V.D. VALCKENBORG (0 pkt/38,88 s). Do rozgrywki zakwalifkował się też Marek Wacławik na ogierze rasy KWPN JACKPOT B, który ukończył konkurs na 6 miejscu.

Pierwszy sobotni konkurs był zarazem pierwszym finałem rozegranym podczas Cavaliady w Poznaniu. Konkurs Small Tour Final 135 cm był konkursem zwykłym, a zwyciężył ten, kto pokonał parkur bezbłędnie i w najkrótszym czasie. Tego dokonał Jarosław Skrzyczyński. Zawodnik triumfował w starcie na klaczy rasy KWPN KARANZA VAN DE BOOMGAARDSCHUUR. Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Litwy Kristupas Petraitis dosiadający wałacha BAIRONAS. Trzecie miejsce zajął kolejny z reprezentantów naszego kraju, Michał Tyszko, startujący na holsztyńskim MARCO POLO

Swój kolejny konkurs mieli dzisiaj także zawodnicy powożenia. Po piątkowym drugim miejscu, lider rankingu HPP-D, Aleksander Fularczyk, całkowicie wykorzystał swoją szansę, aby tego prowadzenia nie stracić. Zawodnik z końmi ARES, EDJE, NEPTUN i NUTA pokonał drugi nawrót bezbłędnie, w fantastycznym czasie 122,63 s i triumfował w IV etapie rozgrywek. Drugim miejscem musiał się zadowolić Piotr Mazurek, który dzisiaj, powożąc końmi BLIZARD, INWENCJA, PEOPONEZ i JAŚMIN, ukończył II nawrót w czasie 125,53 s. Trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Szczepaniak z końmi MAESTOSO MANO, PLUTO XX-2, PLUTO XX-21 oraz PLUTO XX-3 (0 pkt/ 128,30 s).

Na arenę główną w sobotę po raz pierwszy wjechali zawodnicy Cavaliady Future. W pierwszej części konkursu styl zawodników oceniała Daria Kobiernik, a potem o zwycięstwie zadecydowała już klasycznie rozgrywka. W kategorii MINI walczyły w niej trzy zawodniczki, a najlepsza okazała się Zofia Wierucka startująca na kucu CYKOR. Miejsce drugie zajęła Sara Wnuczko na wałachu TOPAZ, a trzecia była Julia Nazarewicz i kuc TANGO. W kategorii MIDI do rozgrywki awansowały cztery pary. Zwyciężyła Alicja Marszałek Filipek startująca na klaczy JACODI'S ANJA'S ALENA. Miejsce drugie zajęła Lila Kulesza razem z kucem JOWISZ, a trzecia była Zofia Krzeszewska i kuc VALES BLUERAY

Dzisiaj zawodnicy Cavaliady Future zmierzyli się także ze sztafetą, w której liczyła się praca zespołowa. Drużyny klasycznie składały się z jednego zawodnika kategorii MINI, jednego kategorii MIDI oraz jeźdźca lub osoby oficjalnej. Dorośli po parkurze podróżowali samochodem Defender. Konkurencje całkowicie zdeklasował zespół Marka Lewickiego, w składzie Anna Korus na kucu Lasek i Mia Moczkowska na kucu MILAGROSS (72,37 s). Drugie miejsce zajęła drużyna Angelosa Touloupisa (GRE) z którym startowały Zofia Reimann na FRANKENHOEH'S MYLORD oraz Zuzanna Byczkowska na PASJI (79,53 s). Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Katarzyny Wieczorek w składzie Alicja Marszałek Filipek na klaczy JACODI'S ANJA'S ALENA i Gabriela Lewandowska na kucu JUNIOR (79,94 s).