Niedziela byÅ‚a ostatnim dniem zmagaÅ„ w finaÅ‚ach Mistrzostw Polski i Pucharów Polski w Jakubowicach. ByÅ‚ to bardzo emocjonujÄ…cy dzieÅ„, wiele par koÅ„czyÅ‚o drugie nawroty bez punktów karnych, a w rozgrywkach o miejscach na podium decydowaÅ‚y uÅ‚amki sekund.

Dzisiejszy dzień rozpoczęto od finału Mistrzostw Polski kuców gr. D, w którym brały udział 4 pary. O miejscach na podium wiedzieliśmy już po drugim nawrocie. Bezkonkurencyjna, z zerowym kontem po dwóch nawrotach, okazała się Wiktoria Cwalina dosiadająca kuca LEXUS. Na drugim miejscu podium, ze srebrnym medalem, stanęła Zofia Biel startująca na ogierze CHIPPENDALE. Brązowy medal wywalczyła Zofia Hart Dyke na klaczy HAPPY DAY

W kolejnym finale Pucharu Polski, tym razem kucy gr. A0, walczyło 14 par. Był to bardzo wyrównany konkurs, ponieważ 9 par ukończyło pierwszy nawrót bez punktów karnych, a aż 7 par z zerowym kontem walczyło o zwycięstwo w rozgrywce. Wszystkie 7 par rozgrywkę pokonało bez punktów karnych, a najszybsza okazała się Zofia Cicha dosiadająca kuca FERRARI. Zaraz za nią, różnicą niespełna 1 sekundy, srebro wywalczyła Blanka Layer startująca na klaczy TAJGA. Brązowy medal zdobyła Helena Lubońska ze swoim kucem MERAS.

Trzecim konkursem dzisiejszego dnia był finał Pucharu Polski gr. A1. Na 41 startujących par, 13 rywalizowało o miejsca na podium w rozgrywce. Trzy najszybsze pary ukończyły cały finał bez punktów karnych, a czas rozgrywki każdej z nich wynosił nieco ponad 25 sekund, dlatego o miejscach na podium decydowały setne części sekundy. Zwyciężyła Maja Głoskowska, z czasem 25,13 s, startująca na klaczy WEDOG PRIDE N JOY, która tym samym zdobyła złoty medal. Tomasz Goszczyński z ogierem HALNY srebrny medal zdobyli kończąc rozgrywkę w czasie 25,41 s. Na trzecim stopniu podium, z czasem 25,60 s, stanęła Zofia Reimann dosiadająca ogiera FRANKENHOEH'S MYLORD.

Ostatni dzisiejszego dnia finał Mistrzostw Polski gr. A2 rozstrzygnęła rozgrywka, do której awansowało 6 par. Na najwyższym stopniu podium, ze złotym medalem, uplasowała się Wera Binkowska startująca na wałachu IDAM. Srebrny medal w tym finale odebrała Zofia Wierucka dosiadająca klaczy LUNA, a z brązem z Jakubowic wyjechał dzisiaj Hubert Prasek, który startował na kucu ISGAAR.