Od piątku w ośrodku RC Sosnowice rozgrywane były zawody ogólnopolskie w skokach przez przeszkody. Najważniejszy konkurs wydarzenia, czyli Grand Prix, wygrał Albert Ornat, który jako jedyny zachował czyste konto w przebiegu podstawowym i rozgrywce.

Konkurs Grand Prix w Sosnowicach miał w ten weekend wysokość 140 cm i rozegrano go na zasadach konkursu zwykłego z rozgrywką. Do niej awansowały jedynie dwie pary, a tylko jedna z nich zachowała dalej czyste konto. Tym samym zwycięzcą konkursu został Albert Ornat startujący na wałachu rasy KWPN JUPITER. Drugą parą walczącą w rozgrywce była Magda Kamińska-Kumorek razem z wałachem rasy KWPN MACHO. Podium konkursu, z jednym błędem z przebiegu podstawowego, zamknęła 16-letnia Nadia Boćkowska dosiadająca klaczy rasy KWPN KALIFA SRH

JUPITER i Albert Ornat

Dwufazowy finał Średniej Rundy 130 cm bezbłędnie pokonały tylko trzy pary, a najszybszy spośród nich okazał się Szymon Weremczuk. Zawodnik zwyciężył w konkursie w starcie na wałachu rasy KWPN MASTER B. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Kumorek startujący na klaczy rasy SP ESTRELLA NOOR, a autorem trzeciego bezbłędnego przejazdu był Grzegorz Nowak razem z klaczą rasy KWPN KASKADA

Również jako konkurs dwufazowy rozegrano finał Małej Rundy 120 cm. Bezkonkurencyjna na tym parkurze okazała się Lena Kwiatkowska startująca na klaczy rasy SP BELLE FLEUR.  Drugie miejsce zajęła Lena Hoffmann dosiadająca wałacha rasy SP C BAS, a trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Ryt w starcie na oldenburskim wałachu GOLD A'LA CARTE. W dwufazowym finale Małej Rundy 115 cm najlepsza okazała się Klara Kostrzewa-Artymowicz razem z klaczą rasy KWPN NISKE RH. Na drugim miejscu uplasowała się Victoria Styś startująca na holsztyńskim wałachu CORNO, a trzecia była Gabriela Biedka dosiadająca belgijskiego ogiera SANTIAGO