W ten weekend w stolicy Bahrainu, Manamie, odbywa się Walne Zgromadzenie Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

 

W sprawozdaniu z sobotnich obrad czytamy m.in., że FEI dwukrotnie rozpisała konkurs na organizatora Światowych Igrzysk Jeździeckich (WEG) w 2022 roku. Jednak do tej pory nie wpłynęła żadna „realistyczna oferta”. W związku z tym postanowiono szukać organizatorów skłonnych do przeprowadzenia oddzielnych Mistrzostw Świata dla poszczególnych dyscyplin. Z zaznaczeniem, że preferowane będą oferty na rozegranie 2-3 dyscyplin jednocześnie. Biuro FEI postanowiło, że MŚ w ujeżdżeniu i para-ujeżdżeniu powinny się odbywać razem.

 

Prezydent FEI, Ingmar de Vos, nie wyklucza jednak, że WEG w 2022 oraz w 2026 roku się odbędą. Oferty na ich organizację można składać w dalszym ciągu. Jednak najważniejsze jest aby Mistrzostwa Świata w 2022 zostały rozegrane, bowiem stanowią one kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich oraz Paraolimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

 

Do końca lutego 2019 roku ośrodki chętne do organizacji MŚ mogą zgłaszać się do FEI. Latem przyszłego roku mają być omawiane szczegóły a decyzja o tym gdzie się one odbędą zapadnie podczas Walnego Zgromadzenia FEI w listopadzie 2019 roku.

 

Pełne sprawozdanie: TUTAJ

Zdjęcie: FEI/Liz Gregg