Zakończył się bardzo udany dla polskich zawodników turniej w Samorin. W rozgrywce konkursu Grand Prix CSI2* walczył Andrzej Opłatek i ostatecznie uplasował się na 8 pozycji. W niedzielę wybrzmiał też hymn Polski, a to za sprawą wygranej Grzegorza Nowaka w finale CSIYH.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Zwieńczeniem zawodów był oczywiście konkurs Grand Prix. Ten w ramach CSI2* miał wysokość 145 cm, a jego wyniki zaliczane były do Longines Ranking. Jako jedyny z polskich reprezentantów, parkur podstawowy bezbłędnie pokonał tylko Andrzej Opłatek startujący na holsztyńskim wałachu LE CORDIAL. W rozgrywce para miała jeden błąd i ostatecznie uplasowali się na 8 miejscu. Krzysztof Ludwiczak na ogierze NIKO oraz Michał Kaźmierczak na ogierze KING OF ROCK mieli po dwa błędny w przebiegu podstawowym, a Grzegorz Nowak na wałachu LAOS KG ukończył ten parkur z 12 pkt karnymi.

Andrzej Opłatek i LE CORDIAL

Grzegorz Nowak odniósł za to sukces w finale CSIYH dla koni 6/7-letnich. Zawodnik zwyciężył w starcie na holsztyńskiej klaczy KASKADA. Na swoim drugim koniu, ogierze rasy KWPN LET’S GO również był bezbłędny i zajął 5 miejsce. W finale dla młodszej grupy, koni 5-letnich, dwa czyste przejazdy odnotował Łukasz Koza. Na holsztyńskim ogierze DIAMANDER KNT zajął 10-te miejsce, a na ogierze LEOPOLD VAN HET MEESENHOF Z zawodnik był 14-ty.

Polskich par nie oglądaliśmy w rozgrywce Grand Prix CSIJ, ale dobre, 4 miejsce w tym konkursie zajęła Magdalena Kałuża, która na wałachu rasy SP SATILIO miała tylko jeden punkt za przekroczenie normy czasu. Po jednym błędzie w tym konkursie miała Alicja Surówka na holsztyńskim CARIBOU i Marika Uchwat na wałachu rasy KWPN HASTON NITA. Uplasowały się odpowiednio na 6 i 7 miejscu. W rozgrywce Grand Prix CSICh walczyła Maja Kliś na klaczy rasy SP BEL DE JOUR. Z jednym błędem para zajęła miejsce 4-te.

Zawody CSI1* również kończył konkurs Grand Prix. Tu parkur miał wysokość 140 cm i niestety żadnej z polskich par nie udało się ustrzec błędu. Najlepszy wynik uzyskał Michał Kaźmierczak, który na belgijskiej klaczy PIPPA VD HEFFINCK, z jednym błędem, zajął 8 miejsce. Krzysztof Ludwiczak na ogierze FISTON DE BO Z miał łącznie 5 pkt karnych i zajął miejsce 16-te.

Finałowy konkurs Middle Tour CSI1* 130 cm na 7 miejscu ukończyła Joanna Rosicka-Tyszko startująca na klaczy VIA CALIDA. 12-ta w tym samym konkursie była Agnieszka Szynkolewska dosiadająca oldenburskiej klaczy DEEP PURPLE RED WINE. Bez punktów karnych z tego parkuru zjechali też Małgorzata Koszucka na wałachu INOUT W (14 miejsce) i wałachu KING HEARTBREAKER TN (17 miejsce) oraz Kacper Niewiadomski na klaczy LIROCCA BLUE OSPA (18 miejsce). Wysokie, drugie miejsce w finale CSIAm 115 cm wywalczyła Alicja Surówka razem z holsztyńskim wałachem CANTUCCINI. 11 miejsce, z jednym błędem, zajęła Natalia Czernik dosiadająca klaczy NC CORTINA