Najlepszy wynik uzyskany dzisiaj na zagranicznych hipodromach należał do Andrzeja Opłatka. Większość koni naszych zawodników miała dziś wolne przed niedzielnymi finałami.

CSIO5* Falsterbo (SWE)

Dzisiejszy konkurs o wysokości 150 cm był kwalifikacją do jutrzejszego Grand Prix. Przemysław Konopacki wystartował w nim na wałachu No Limit i ukończył swój przejazd z wynikiem 8 pkt.

CSI3* Megeve (FRA)

Bezbłędny przejazd Andrzeja Opłatka na wałachu Chaccossini zapewnił udział w rozgrywce. Reprezentant Polski ukończył ją z wynikiem 12 pkt. co pozwoliło na zajęcie 9 miejsca w klasyfikacji.

CSI2* Biskupiec (POL)

Sobota w Biskupcu rozpoczęła się od finału małej rundy (125 cm). Na czołowym miejscach uplasowały się pary z Polski – zwyciężyła Monika Pasik na klaczy Coca Light Semilly, a za nią uplasowali się Cezary Kalinowski na ogierze Raf Lider i Zofia Migdalska na klaczy Wiwiana.
Finał rudny młodych koni (5 i 6-letnich) rozegrany był jako konkurs dwufazowy. Ułamki sekund dzieliły najlepsze pary i ostatecznie zwycięstwo odniósł Łukasz Jończyk na ogierze Mavado. Miejsce drugie zajął Valdas Urbonas/LTU dosiadający ogiera Oranges D Son, a trzeci był Bartosz Gauza na klaczy Marigold MT.
W konkursie średniej rundy (135 cm) najlepszy wynik uzyskała Angeliki Podgórna na wałachu Nerrado. O ponad sekundę dłuższy przejazd miał Piotr Gębicki na wałachu Arko WP Z i to on zajął miejsce drugie. Na trzeciej pozycji uplasował się Girts Bricis/LAT dosiadający ogiera Lucky Luke.
Konkurs o wysokości 145 cm był okazją do zdobycia punktów Longines Ranking. Najlepszy okazał się Adam Nicpoń, który dosiadał wałacha COUNTER, na drugim miejscu Wojciech Dahlke i KYNAN S, trzeci był Gunnar Klettenberg i ESPRIT DU BUISSON Z.