Pierwsze punkty do LR w tym tygodniu wywalczył Andrzej Opłatek na zawodach w Riesenbeck. W konkursie rankingowym zajął bardzo dobre, 5 miejsce. Bezbłędne przejazdy odnotowali także pozostali reprezentanci Polski w Niemczech, Hiszpanii, Belgii i Holandii.

CSI2* Riesenbeck International (GER)

Turniej w Riesenbeck rozpoczął się od konkursu dla koni 6/7-letnich. Dobrze z tym parkurem poradził sobie Maksymilian Wechta na ogierze rasy SP CLEAR ONE. Po bezbłędnym przejeździe zajęli 9 miejsce. Na czysto ten parkur pokonała też Cassandra Orschel na dwóch koniach, westfalskim wałachu ELDORADO 164 oraz na oldenburskiej klaczy NEUGSCHWENTS LORETTA (14 i 22 miejsce). Zawodniczka dobrze zaprezentowała się też w konkursie Średniej Rudny 135 cm. Na hanowerskim wałachu VAN DER VAART R nie miała błędów i zajęła 18 miejsce. Błędów nie miał też Maksymilian Wechta w starcie na holsztyńskim wałachu QUVEE PRESTIGE oraz na holsztyńskim ogierze MYSTIQUE. Wolniejsze przejazdy i duża konkurencja (85 startów) spowodowały jednak dalsze miejsca w klasyfikacji. Na dwóch koniach w tym samym konkursie wystartował też Andrzej Opłatek. Na holsztyńskim wałachu LE CORDIAL nie miał błędów, a na oldenburskim wałachu NORDSTURM 15 przydarzyła się mu jedna zrzutka.

Ostatnim startem w czwartek dla naszych zawodników był konkurs 145 cm LR. I w nim najlepiej spisał się Andrzej Opłatek startujący ponownie na oldenburskim wałachu NORDSTURM 15. Parkur pokonali bezbłędnie, a uzyskany czas dał im bardzo dobre, 5 miejsce w konkursie. Błędów na tym parkurze nie miała też Cassandra Orschel na holsztyńskiej klaczy DACARA E. Zajęły 18 miejsce. Maksymilian Wechta na holsztyńskim wałachu CASSIOPEIA miał w sumie 22 pkt karne. Wynik to przede wszystkim efekt wyłamania przed przeszkoda nr 5.

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

CSI3* MET Oliva Nova (ESP)

Najliczniej Polacy startują w tym tym tygodniu na otwartych parkurach w Olivie. Czwartek z pewnością do tych bardziej udanych zaliczy Mściwoj Kiecoń. Zawodnik w finałowym konkursie dla koni 5-letnich zajął 6 miejsce na belgijskim ogierze RIO VD WITHOEVE. Para dobrze prezentowała się już wczoraj kiedy to w podobnym konkursie też zajmowali 6 miejsce. Dzisiaj zawodnik bezbłędnie jeździł również w konkursie 130 cm na klaczy CLEANY VD KATTEVENNEN Z i uplasował się na 5 miejscu. Na koniec dnia Mściwoj Kiecoń na dwóch koniach wystartował w konkursie 140 cm. Na wałachu DUKE G, w jednym z ich pierwszych startów, para miała jeden błąd. Na oldenburskim wałachu CICERO zawodnik nie miał zrzutek, a uzyskany czas dał im dobre, 7 miejsce w konkursie. Z tym samym parkurem zmierzył się też Bartosz Adamus na oldenburskim ogierze CHACCO AMICOR. Pomylenie trasy skutkowało jednak eliminacją. Zawodnik wystartował jeszcze w konkursie 135 cm na ogierze rasy KWPN EVERDI. Zjechali z parkuru z wynikiem 12 pkt karnych.

Szeroką stawkę koni do Hiszpanii przywiózł też Mikołaj Barański. Wczoraj i przedwczoraj zawodnik odnotował bezbłędne przejazdy w konkursach wszystkich kategorii wiekowych CSIYH. Dzisiaj miał nieco mniej szczęścia i większość parkurów kończył z jednym błędem. Na czysto jeździł jedynie w konkursie 135 cm na wałachu rasy SF DANDY D’ARMOR. Ten przejazd dał parze 7 miejsce w konkursie. W finale dla koni 5-letnich zawodnik miał jeden błąd w starcie na belgijskiej klaczy ROYALTY QUIN STS. Z takim samym wynikiem zjechał z parkuru konkursu dla 7-latków, gdzie startował na oldenburskim wałachu ARMANI BLUE PS. Jedną zrzutkę Mikołaj Barański miał też w konkursie 145 cm, w którym dosiadał wałacha rasy KWPN JUGGLE BARAKA.

Od początku tygodnia w konkursach dla młodych koni startuje także Natalia Czernik. Wczoraj zawodniczka zakwalifikowała się do rozgrywki konkursu dla 5-latków na oldenburskim ogierze COOL BOY RED WINE. Wcześniej bezbłędnie jeździła też w klasie koni 6-letnich na ogierze MANCHESTER RED WINE. Dzisiaj zawodniczka w obu swoich startach miała po dwa błędy. W finałowym konkursie dla koni 7-letnich na oldenburskim ogierze ERMITAGE RED WINE miała po jednym błędzie w obu fazach konkursu. Z takim samym wynikiem zjechała też w parkuru

125 cm gdzie startowała na oldenburskiej klaczy VENECIA RED WINE.

CSI2* Lichtenvoorde (NED)

Zawody otworzył konkurs 120 cm CSI1* w którym oboje nasi reprezentanci odnotowali bezbłędne przejazdy. Leszek Gramza na belgijskim wałachu QANVAS ST. HUBERTUSHOEVE zajął 9 miejsce. Zuzanna Kucharska na niemieckiej klaczy VULKANA 6, z wolniejszym czasem, uplasowała się na 30 pozycji. W konkursie 140 cm Medium Tour błędów również nie miał Leszek Gramza. Tu zawodnik dosiadał wałacha rasy KWPN JACKPOT A i wywalczył 15 miejsce. W czwartek Zuzanna Kucharska wystartowała jeszcze w konkursie 130 cm na wałachu rasy KWPN KASPAROV A. Z parkuru zjechali z wynikiem 8 pkt karnych.

CSI2* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

Tomasz Miśkiewicz zawody w Belgii rozpoczął od startów na młodych koniach. W grupie 5/6-latków nie miał błędów na hanowerskiej klaczy VHS CAIRA. Zajął 15 miejsce. Na swoim drugim koniu, westfalskim wałachu VHS CASCATO DU ROUET zawodnik miał jedną zrzutkę w drugiej fazie. W konkursach CSI2* Tomasz Miśkiewicz startuje na jednym koniu. Dzisiaj parkur 140 cm na holsztyńskim wałachu CASTIGO DE AMOR pokonał bez błędów na przeszkodach, ale przekroczenie normy czasu skutkowało 2 pkt karnymi.