Najcenniejszy sobotni wynik jeśli chodzi o starty za granicą uzyskał dzisiaj Andrzej Opłatek.

CSIO3* Andalucia October Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Kolejne wysokie miejsce w konkursie zaliczanym do Longines Ranking zajął dzisiaj Andrzej Opłatek. Na wałachu Diaroubet pokonał obie fazy konkursu o wysokości 150 cm bezbłędnie i ostatecznie uplasował się na 5 miejscu. Natomiast w konkursie 135 cm (dwufazowy) Andrzej Opłatek wystartował na wałachu Stakkatan, na którym nie miał błędów i uplasował się na 18 pozycji.

W konkursie o wysokości 130 cm na 15 miejscu uplasował się Bartosz Adamus na ogierze Everdi (4 pkt.).

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Do rozgrywki finału rundy brązowej (120 cm) zakwalifikował się Mściwoj Kiecoń na ogierze Casamba. Jeden błąd w czasie 35,69 s dał mu 11 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Trochę szczęścia zabrakło dzisiaj polskim parom w finale rundy koni 5-letnich. Po jednym błędzie w parkurze podstawowym mieli Mściwoj Kiecoń na klaczy Troja L (8 m.), Izabela Vinckier na ogierze DON PRINZIGNON MELLONI Z (9 m.) i Nikola Idkowiak na wałachu Lintello (12 m).

Wysokie 4 miejsce w konkursie finałowym dla koni w wieku 6 lat zajął Krzysztof Ludwiczak na ogierze Fiston de Bo Z, który w rozgrywce nie miał błędów i uzyskał czas 34,30 s. Bezbłędnie parkur podstawowy i rozgrywkę pokonała także Joanna Rosicka-Tyszko na wałachu GANDY DE L'ABBAYE i ta para uplasowała się na 6 miejscu.

CSI3* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

Dzisiaj Przemysław Konopacki wystartował tylko w konkursie 145 cm zaliczanym do Longines Ranking. Na klaczy Expression’Quill miał po jednym błędzie w obu fazach.

Konkurs o wysokości 130 cm podzielony był na dwie grupy. W jednej z nich 12 miejsce zajęła Zuzanna Dąbrowska na klaczy Contharga a w drugiej grupie po jednym błędzie miały Helena Gola na klaczy Carbonara i Julia Ostrowska na wałachu Nixon JS.

CSI2* San Giovanni (ITA)

W zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm wystartowała dzisiaj Monika Dulczewska, która na ogierze Basquiat du Lozon miała dwa błędy. W konkursie 6-latków zawodniczka zajęła bardzo dobre 9 miejsce na ogierze Garfield de la Cense, pokonując bezbłędnie parkur podstawowy i rozgrywkę.

Natalia Czernik na ogierze Ermitage Red Wine wystartowała w konkursie 125 cm, który ukończyła z wynikiem 4 pkt. Na ogierze Manchester Red Wine amazonka zajęła wysokie 2 miejsce w konkursie o wysokości 115 cm

Wysokie 3 miejsce w konkursie o wysokości 120 cm zajęła Alicja Mikicin. Na wałachu Starwars pokonała parkur bezbłędnie w czasie 71,95 s.

CSI2* MET Oliva Nova (ESP)

Swój przejazd w finale srebrnej rundy (140 cm) Jan Chrzanowski na wałachu Chico de Hus ukończył z wynikiem 5 pkt za zrzutkę i przekroczenie normy czasu.