Reprezentanci Polski odnieśli dzisiaj trzy zwycięstwa i zajęli wiele wysokich miejsc podczas zawodów rozgrywanych we Włoszech.

CSI3* Toscana Tour Arezzo/ITA

Najwyższe przeszkody do pokonania stały dzisiaj w konkursie o wysokości 145 cm, który był podzielony na dwie części. W pierwszej, wysokie 6 miejsce zajął Adam Grzegorzewski, który na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z zanotował bezbłędny przejazd. Z wynikiem 4 pkt. z parkuru zjechali Michał Kaźmierczak na wałachu Whoopy Boy, Michał Tyszko na ogierze Diarado’s Dream i Marek Lewicki na wałachu Come. W drugiej części konkursu bezbłędnie przejechał Andrzej Opłatek na wałachu Diaroubet, który zajął 7 miejsce. A po jednym błędzie mieli Sławomir Uchwat na wałachu Jetoulon K i Krzysztof Ludwiczak na wałachu Karnac Red Wine.

Świetnie jeździli nasi zawodnicy w konkursie 140 cm, w którym również były dwie klasyfikacje. W jednej z nich zwyciężył Andrzej Opłatek dosiadający klaczy Odile du Soufflet, który pokonał parkur bezbłędnie w czasie 60,97 s. Bezbłędnie parkur przejechał też Jacek Polikowski na wałachu Lector, który uplasował się na 19 miejscu. Błędów na przeszkodach nie miał też Adam Grzegorzewski na wałachu Issem, ale wolniejsza jazda spowodowała przekroczenie normy czasu (2 pkt). W drugiej części tego konkursu polscy zawodnicy również zajęli wysokie miejsca. Drugi był Marek Lewicki dosiadający ogiera Itoulon B (0/61,69 s) a na czwartej pozycji uplasował się Michał Tyszko na wałachu Marco Polo (0/63,78 s).

W dwufazowym konkursie 140 cm bezbłędny przejazd zanotował Michał Ziębicki na klaczy First Lady, który z uzyskanym czasem 32,07 s zajął 24 miejsce.

Udane starty w konkursie 135 cm zanotowała m.in. Małgorzata Koszycka. Konkurs ten także był podzielony na dwie części. W jednej z nich nasza reprezentantka zajęła 5 miejsce na wałachu Inout W. Bezbłędne przejazdy mieli też Jacek Polikowski na wałachu Celtic, Krzysztof Ludwiczak na ogierach Fiston de Bo Z i Corlander oraz Andrzej Opłatek na wałachu Conthinder. W drugiej klasyfikacji Małgorzata Koszucka po bezbłędnym przejeździe na wałachu Cantuccini uplasowała się na 18 pozycji. Bez punktów karnych parkur ukończyli też Anna Szary-Ziębicka na wałachu Luciano i Michał Kaźmierczak na wałachu Kalahari Rock.

Kolejny bezbłędny przejazd w tym bardzo udanym dla siebie dniu Małgorzata Koszucka zanotowała w konkursie 130 cm, w którym na wałachu Just This One zajęła 15 miejsce. Błędów w obu fazach nie miał też Adam Grzegorzewski na klaczy Klaradette S, który uplasował się na 22 pozycji. W innym konkursie o tej samej wysokości wysokie 3 miejsce zajęła Izabela Vinckier na wałachu Salve.

W juniorskim konkursie 130 cm bezbłędnie obie fazy pokonała Julia Ganowska dosiadająca wałacha Jornian Blue F i para ta uplasowała się na 4 pozycji.

Po raz drugi Hymn Polski zagrany został w Arezzo dzięki zwycięstwu Adama Grzegorzewskiego w konkursie 120 cm. Nasz reprezentant wystartował w nim na klaczy Bagita Baloubet.

CSI3* Gorla Minore/ITA

W zaliczanym do Longines Ranking konkursie o wysokości 150 cm wystartował Kamil Grzelczyk na wałachu Wibaro. Para ta zjechała z parkuru z wynikiem 8 pkt.

Z wynikiem 4 pkt. swoje przejazdy w konkursie 140 cm ukończyli Lena Maruszak na Jetoulon van de Rietvenne oraz Kamil Grzelczyk na koniach Mister Dr. Heigl i Senior.

Juliana Suska i klacz Nigiri ukończyły swój przejazd w rywalizacji na poziomie 135 cm bezbłędnie, a uzyskany czas pozwolił im na zajęcie 19 miejsca.

Natomiast dwufazowy konkurs 125 cm zdominowały polskie amazonki. Nie często się zdarza, by dwie pary uzyskały identyczny czas. Ale się zdarza. I to właśnie przytrafiło się Małgorzacie Babczyńskiej, która swój przejazd na wałachu Pluto ukończyła w identycznym czasie co reprezentantka Czech Zaneta Pokorna i obie zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji. Na 3 pozycji uplasowała się Alicja Kosmol dosiadająca klaczy Fereusa, miejsce 5 zajęła Paulina Słoniec na klaczy Die Kleine Lady a Małgorzata Babczyńska na swoim drugim koniu, klaczy Happylina zajęła miejsce 7. Bez błędów swoje przejazdy ukończyły też Zuzanna Przybylska na klaczy Conny (11 m.), Alicja Kosmol na klaczy Clearwater PP (19 m.) i Lena Oleszkiewicz na klaczy ESI China Girl (24 m.).