Bardzo dobre przejazdy zanotowali nasi zawodnicy w konkursach Grand Prix. W finale 5-latków w San Giovanii zwyciężyła Natalia Czernik.

Andalucia October Tour – Vejer de la Frontera/ESP

Andrzej Opłatek może być bardzo zadowolony ze swoich startów w pierwszym tygodniu zawodów w Hiszpanii. Po udanych startach w poprzednich dniach dzisiaj zanotował kolejne bezbłędne przejazdy w trzech konkursach. Do rozgrywki konkursu Grand Prix CSI3* (150 cm) zakwalifikowało się 10 par. Andrzej Opłatek na 10-letnim wałachu Diaroubet nie miał błędów zarówno w parkurze podstawowym jak i rozgrywce, a czas jaki uzyskał w decydującej części konkursu -41.71 s – pozwolił mu na zajęcie wysokiego 5 miejsca w klasyfikacji. Zwyciężył Cian O’Connor/IRL na wałachu Kilkenny (0/39,35 s).

W rozegranym wcześniej konkursie o wysokości 140 cm Andrzej Opłatek wystartował na wałachu Nordsturm. Bezbłędny przejazd i czas 66,91 s dał pozwolił na zajęcie 12 miejsca. Natomiast w konkursie 125 cm wystartował na wałachu Stakkatan, na którym po bezbłędnym przejeździe uplasował się na 8 pozycji.

San Giovanni in Marignano/ITA

W konkursie Grand Prix CSI2* przeszkody miały wysokości 145 cm. Żadnego błędu podczas swojego przejazdu nie miał Jacek Polikowski na wałachu Lector. Ale przekroczenie normy czasu spowodowało, że otrzymał 3 pkt i tym samym nie mógł wystartować w rozgrywce (18 m). Aleksandra Kierznowska na wałachu Louis van het Kluizebos miała jeden błąd w parkurze podstawowym i z wynikiem 4 pkt. uplasowała się na 27 miejscu. W konkursie o wysokości 135 cm bezbłędny i szybki przejazd dał Aleksandrze Kierznowskiej i klaczy Badorette wysokie 5 miejsce w klasyfikacji.

O tym kto zwycięży w konkursie 125 cm zadecydować miała rozgrywka. Zakwalifikował się do niej Sławomir Polikowski z ogierem Urugwaj, który ostatecznie uplasował się na 9 miejscu (8/39,16 s). W konkursie 120 cm z Jokerem komplet punktów „wyskakał” Jacek Polikowski na wałachu Coolboy, a uzyskany czas 60,57 s dał tej parze 10 miejsce w klasyfikacji.

W ostatnim konkursie dla koni 7-letnich bardzo dobrze pokazał się wałach Celtic, który pod Jackiem Polikowskim pokonał parkur bezbłędnie i uplasował się na wysokim 8 miejscu.

Natomiast w konkursie finałowym koni w wieku 5 lat (115 cm, dwufazowy) zwyciężyła Natalia Czernik na ogierze More Than Special MG. Ta para pokonała parkur bezbłędnie a w drugiej fazie uzyskała czas 28,41 s. Reprezentantka Polski zajęła też 6 miejsce na swoim drugim koniu, ogierze Cool Boy Red Wine, na którym również nie miała błędów na parkurze.