Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego podczas swojego zebrania 21 września 2010 roku przyjął nowy cennik, jaki obowiązywać ma w roku 2021. Jak nietrudno się domyśleć, w poszczególnych pozycjach tego dokumentu zobaczyć można większe kwoty niż w cenniku na rok 2020.

 

Jednak istnieje możliwość wykupienia w PZJ odpowiednich licencji na przyszły 2021 rok liczonych według cennika z roku 2020. By tak się stało wystarczy wykupić przyszłoroczne licencje do końca grudnia bieżącego roku.

 

Jak można przeczytać w komunikacie umieszczonym na stronie PZJ:

 

Nowe kwoty cennika PZJ obowiązywać będą dopiero od 2021r., więc każdy podmiot, który uiści opłatę na poczet roku 2021 do dnia 31.12.2020 obciążony będzie kwotą wg cennika na 2020.

 

 Przedsprzedaż licencji i wszelkich opłat na rzecz Związku ruszyła już od 1 października. Zgodnie z wcześniejszą uchwałą Zarządu, w pierwszym okresie czekaliśmy na chętnych, którzy przed wykupieniem licencji ogólnopolskich uregulowali swoje sprawy w macierzystych WZJ-tach. Każde zgłoszenie chęci wcześniejszego wykupienia licencji musiało uzyskać potwierdzenie rozliczenia ze swojego WZJ. Od 16 października jednak rusza program sprzedaży licencji na rok 2021, w którym, w przypadku kiedy WZJ nie ogłosił swojego nowego cennika i w związku z tym członek PZJ nie opłacił jeszcze swoich zobowiązań wobec WZJ, nie będzie to przeszkodą w dokonaniu opłat w PZJ. Każdy więc może do 31 grudnia skorzystać z tej opcji i tym samym nie tylko zaoszczędzić na samych wydatkach, ale również skrócić czas oczekiwania na ważną w 2021 roku licencję. Warto jednak pamiętać, że końcowa data 31 grudnia oznacza datę zaksięgowania środków na koncie PZJ - powiedziała nam w rozmowie telefonicznej, wiceprezes zarządu PZJ, pani Iwona Maciejak.

 


Bardzo często można usłyszeć, że w jeździectwie pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł. Jak widać, są od tej zasady całkiem racjonalne wyjątki.