W Lesznie na dobre rozpoczął się sezon halowy. W tym tygodniu na HZO przyjechało w sumie 169 zawodników i 290 koni. Przez weekend konkursy Dużej Rundy wygrywali Michał Kaźmierczak, Krzysztof Ludwiczak i Vitali Charadnik, a ten najważniejszy konkurs, niedzielne Grand Prix wygrała Agnieszka Olszewska.

Na liście startowej konkursu Grand Prix 140 cm zapisane były 22 pary. Tylko trzy zakwalifikowały się do rozgrywki, a tam bezbłędne konto zachowała jedynie jedna para. Tym samym zwyciężczynią konkursu została Agnieszka Olszewska startująca na wałachu rasy KWPN IRONMAN. Na drugim miejscu, z jednym błędem w rozgrywce, uplasował się Vitali Charadnik dosiadający oldenburskiego wałacha COSTACALVO. Miejsce trzecie wywalczył Łukasz Koza razem z wałachem rasy Zangersheide DINDEPENDENT Z. We wczorajszym konkursie Dużej Rundy zwyciężył Vitali Charadnik na wałachu SWEET HARRY POTTER. W piątek mieliśmy dwóch zwycięzców. Identyczne czasy uzyskali Michał Kaźmierczak i KING OF ROCK oraz Krzysztof Ludwiczak i SATILIO

Finałowy konkurs Średniej Rundy 130 cm zakończył się zwycięstwem Michała Kaźmierczaka. Tu zawodnik dosiadał wałacha rasy KWPN KELVIN NITA. Miejsce drugie zajęła Marta Romanowska startująca na wałachu rasy SP GOOD-DAY. Na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Głoskowski razem z oldenburskim wałachem DUCATI

W finale Małej Rundy na poziomie 120 cm najlepszy okazał się Marko Lenart startujący na wałachu rasy SP NEQUEL. Na miejscu drugim uplasowała się juniorka Natalia Sydow razem z oldenburską klaczą QUINNA 2, a trzecie miejsce zajęła 13-letnia Maja Kliś, która startowała na klaczy rasy SP BEL DE JOUR. Finałowy konkurs Małej Rundy na poziomie 110 cm wygrał Karol Chrzanowski dosiadający belgijskiego wałacha RANDY. Drugie miejsce zajął 12-letni Adam Goszczyński startujący na klaczy rasy SP LORINA, a trzeci był Vitali Charadnik razem w wałachem rasy SP LIBRETTO.