Doskonały dzień w Olszy miał dzisiaj Mateusz Tyszko, który zwyciężył w trzech finałach SCPMK. W Memoriale Jana Kantego Dąbrowskiego najlepszy był Marcin Bętkowski.

Dzisiejszy dzień w Olszy rozpoczął konkurs pocieszenia dla koni, które nie zakwalifikowały się do finałów w kategoriach 5,6 i 7 latków. Parkur jaki miały one do pokonania różnił się wysokością dla każdej z grup wiekowych, a o zwycięstwie decydował najlepszy czas przejazdu. A ten uzyskał Kamil Grzelczyk dosiadający 5-letniego wałacha Tamiro Blue PS, który pomiędzy celownikami spędził dokładnie 65,85 s. Miejsce drugie zajął również Kamil Grzelczyk na swoim drugim koniu, 5-letnim wałachu Titus KN Ter Beuken (0/66,73 s). Na trzeciej pozycji uplasował się Dawid Pasek na 5-letnim wałachu Darling Donatello (0/71,46 s).

O zwycięstwie w Finale SCPMK w kategorii koni 5-letnich musiała zadecydować rozgrywka. Zakwalifikowało się do niej 8 par, które ukończyły wszystkie dotychczasowe konkursy bez błędów. Zwycięstwo odniósł Mateusz Tyszko na ogierze O’Rockstar (Big Star – Little Rock,  hod. K.Kostrzewa), który ukończył swój bezbłędny przejazd w czasie 36,29 s. Drugie miejsce w czempionacie zajął Kamil Grzelczyk na wałachu Hascadello W (Castigo de Amor – Donnerlord L, hod. K. Wichrowska), który pokonał rozgrywkę w czasie 36,63 s. Na trzeciej pozycji uplasował się Tomasz Miśkiewicz dosiadający ogiera VHS Silverado (Comme Il Faut – Castelan II, hod. M. Olesiński). Czas przejazdu tej pary to 36,86 s.

O’ROCKSTAR - Mateusz Tyszko

Do rozgrywki w rywalizacji koni 6-letnich zakwalifikowało się 5 par. I również w tej kategorii zwycięskiego konia dosiadał Mateusz Tyszko. Na klaczy Sonora 111 ukończył swój zwycięski przejazd w czasie 37,36 s. Miejsce drugie zajął Łukasz Brzóska na ogierze Duc 123 Z, który w rozgrywce uzyskał czas 39,10 s. Na pozycji trzeciej uplasował się Michał Jóskowiak dosiadający ogiera Blitz Al Z (0/40,40 s).

SONORA 111 - Mateusz Tyszko

Dwie rozgrywki o medal złoty/srebrny oraz brązowy potrzebne były by wyłonić najlepsze konie w kategorii 7-latków. W tej o najcenniejsze krążki wystartowały dwie pary. Zwycięstwo ostatecznie odniósł ponownie Mateusz Tyszko, który dosiadał ogiera Diego. Para ta swój przejazd ukończyła z jednym błędem w czasie 48,09 s. Lepszy czas, ale dwa błędy miał Dawid Rakoczy na ogierze Lulatsch, który w finale zajął miejsce drugie. W dzisiejszych rozgrywkach nie do pokonania był Mateusz Tyszko – w tej drugiej o medal brązowy również okazał się lepszy od rywala i tym samym na ogierze Corazon NW zajął miejsce trzecie (0/45,51 s). Ostatecznie na czwartej pozycji w finale uplasował się Siarhei Kazlou na  ogierze Minerva (4/43,63 s).

DIEGO - Mateusz Tyszko

XXX Memoriał Jana Kantego Dąbrowskiego rozegrany był jako konkurs dwunawrotowy. Do nawrotu drugiego zakwalifikowało się 10 par, ale ostatecznie wystartowało w nim o jedną mniej. Tylko jeden zawodnik nie miał błędów w obu przejazdach i odniosł tym samym zasłużone zwycięstwo. A był nim Marcin Bętkowski dosiadający klaczy Ayleen D’Ive. Na drugiej pozycji uplasowała się Daria Kobiernik na wałachu Sonet – para ta miała błąd w pierwszym nawrocie Miejsce trzecie zajął Dawid Skiba dosiadający wałacha Tamagotschi, który zrzutkę miał w nawrocie drugim.