Sobotni konkurs zaliczany do Longines Ranking wygrał Marek Lewicki. W dwóch innych konkursach zwyciężył Jacek Zagor.

Wszystkie punkty do rankingu Longines jakie były dzisiaj do zdobycia w Olszy trafiły do reprezentantów Polski. Konkurs dużej rundy (145 cm) rozegrany był jako zwykły i najlepszy czas przy bezbłędnym przejeździe uzyskał Marek Lewicki dosiadający klaczy La Pezi – 70,78 s. Ponad trzy sekundy dłużej pomiędzy celownikami spędził Hubert Polowczyk, który na ogierze M Blue’s Boy Z uplasował się na drugiej pozycji. Bardzo udane dwa starty w tym konkursie zanotował 16-letni Patryk Skrzyczyński. Na wałachu Gverdi zajął 3 miejsce, a na ogierze Jerico był 5-ty. Mściwoj Kiecoń na wałachu Baccord uplasował się pomiędzy czyli na miejscu 4.

Marek Lewicki i La Pezi

Sobota była również udanym dniem dla Jacka Zagora, który wygrał dzisiaj dwa konkursy. Jedno zwycięstwo odniósł w średniej rundzie (135 cm) na klaczy Keberlina H. Miejsce drugie w tym dwufazowym konkursie zajęła Daria Kobiernik na klaczy Venus. Dwukrotnie bez błędów parkur pokonała Ewa Maciaszczyk, która na klaczy Genie van Prinsenveld zajęła 3 miejsce, a na wałachu Secret Weapon uplasowała się na 6 pozycji. Czwarty wynik w tym konkursie należał do Filipa Skrzyczyńskiego na wałachu Cambiale Z. Miejsce 5 zajął Jakub Krzyżosiak na ogierze Juventus.

Jacek Zagor i Keberlina H

Wspomniany już Jacek Zagor wygrał także konkurs dla koni 6 i 7-letnich. I to podwójnie. Bowiem pierwsze miejsce zajął na klaczy Annabelle, a drugie na ogierze OK Lazar. Na trzeciej pozycji uplasował się Dawid Skiba na klaczy Vesania-L, który zajął także miejsce 5 na ogierze Goldstar W. Czwarty w klasyfikacji był Mściwoj Kiecoń dosiadający klaczy Troya L.

Jacek Zagor  na klaczy Annabelle

Konie w wieku 5 lat rywalizowały dzisiaj w konkursie dwufazowym o wysokości 110 cm. Najlepsze pary tego konkursu to Seweryn Murdzia i wałach Sirocco L, Mateusz Tyszko i wałach Lancelot oraz Hanna Jachimowicz i ogier Saint-Tropez van’t Hageland.