Zespół dzieci miał dzisiaj przed sobą trudny start w konkursie drużynowym podczas zawodów w Peelbergen. W Austrii bezbłędne przejazdy zanotowali Pola Wawrzyniak i Mateusz Tyszko.

FEI Jumping Nations Cup Youth Final Peelbergen 2021

Najważniejszym konkursem dla naszych młodych zawodników był dzisiaj konkurs drużynowy w kategorii dzieci. Na starcie stanęło 12 zespołów, które walczyły o 7 miejsc dających prawo startu w niedzielnym konkursie finałowym. A w nim nie zobaczymy zespołu Polski, który dzisiaj zajął 11 miejsce. Najlepiej w ekipie spisali się bracia Skrzyczyńscy, którzy mieli po jednym błędzie. Filip dosiadał klaczy Wodka Polka a Patryk wałacha Gverdi. Z wynikiem 10 pkt. z parkuru zjechała Nell Sówka na ogierze Mister Stakkato S. Niestety konkursu nie ukończyła Roksana Nawrocka, która po odmowie skoku klaczy Chenoa spadła i została tym samym wyeliminowana. W tej sytuacji wszystkie wyniki pozostałej trójki się liczyły a to oznaczało, że zespół ukończył konkurs z wynikiem 18 pkt.

Do rozgrywki konkursu Grand Prix juniorów zakwalifikowała się Aleksanra Kierznowska na klaczy Badorette. Para ta znana jest z szybkiej jazdy, która dzisiaj niestety spowodowała dwa błędy w rozgrywce. I tym samym Aleksandra Kierznowska ukończyła konkurs na 9. miejscu (8/42,84 s). Pozostali nasi zawodnicy mieli błędy w parkurze podstawowym. Klara Kozioł na Rocky miała 4 pkt (30 m.), Maksymilian Parkitny na Durano W miał 5 pkt (36 m.), z wynikiem 6 pkt. z parkuru zjechała Olga Skrobacz na Quincy (37 m) a Aleksander Lewandowski na wałachu Canwero ukończył przejazd z wynikiem 8 pkt. (39 m).

Dwa bezbłędne przejazdy polskich juniorów mogliśmy oglądać w konkursie o wysokości 130 cm. Na miejscu 8. uplasował się Maksymilian Parkitny na ogierze Ferrari K (0/64,23 s) a miejsce 10. zajęła Aleksandra Kierznowska na wałachu Corleano (0/65,54 s). Klara Kozioł na klaczy Voila miała jeden błąd.

W konkursie 125 cm w kategorii dzieci bezbłędny przejazd miała Nell Sówka na Osadkowski Satino i para ta zajęła wysokie 6 miejsce. Po jednym błędzie miała Roksana Nawrocka na swoich dwóch koniach Penny Lane (20 m.) i Genf (27 m.). Z wynikiem 8 pkt, z parkuru zjechała Julia Pięta na klaczy Narcotique Tachor.

CSI2* Lamprechtshausen/AUT

Bardzo dobrym przejazdem swoje starty w Austrii rozpoczęła Pola Wawrzyniak. Dzisiaj na ogierze Dimple zanotowała bezbłędny przejazd w konkursie 135 cm i ostatecznie zajęła wysokie 8. miejsce.

W konkursie o wysokości 140 cm Mateusz Tyszko wystartował na dwóch koniach. Na klaczy Casina 20 ukończył przejazd z jednym błędem a na ogierze Zirocco Air uzyskał wynik 11 pkt. W pierwszym konkursie dla koni 6-letnich (115 cm) Mateusz Tyszko miał bezbłędny przejazd na ogierze Sellino i ten wynik dał mu 1. miejsce ex aequo w klasyfikacji. Jeden błąd miał natomiast na ogierze Comming Star Z, na którym ostatecznie zajął 24. miejsce.