II etap ORLEN Driving Tour wygrał Bartłomiej Kwiatek. W CAVALIADZIE Future triumfowali Ignacy Luboński i Anna Korus. W finale CAVALIADA Open Tour triumfowali Łukasz Bogusz i Julia Koszuta.

Na starcie drugiego konkursu powożenia w ramach CAVALIADA Driving Tour stanęło 8 zaprzęgów. Zawodnicy dziś nie ustrzegli się błędów. Jednak do samego końca nie było wiadomo, kto ostatecznie okaże się zwycięzcą. Najlepszy czas uzyskał Bartłomiej Kwiatek z luzakiem Katarzyną Wieczorek powożący konie HEKTOR i BOLO

Przede wszystkim najśmieszniejszym momentem tego całego konkursu było to, że od początku wiedzieliśmy, że najtrudniejszymi przeszkodami całego parkuru jest 1 i 12, czyli pierwsza i ostatnia przeszkoda. Obydwoje z Weroniką mówiliśmy: uważaj na 1 i 12. Wchodzimy do drugiego nawrotu, ja zrzucam pierwszą przeszkodę, Weronika jedzie z bardzo dobrym czasem i spada 12. Po prostu solidarnie z innymi zawodnikami pozrzucaliśmy te przeszkody, które były najtrudniejsze – mówi Bartłomiej Kwiatek. I dodaje - Jesteśmy mega zadowoleni z publiczności, z koni i z naszego teamu. Widać, że to idzie w dobrym kierunku. Jest na tyle wyrównana stawka, że różnice są o sekundy. Fajne w tegorocznej edycji CAVALIADY jest to, że tak naprawdę do końca nie znamy zwycięzcy. Każdy z tych zawodników, którzy wchodzą do drugiego nawrotu, jest potencjalnym zwycięzcą tego konkursu, dlatego do końca towarzyszą nam ogromne emocje. To jest śmietanka tego sportu i właśnie dokładnie o to nam chodziło – podkreśla Kwiatek.

Tuż za nim uplasowała się jego siostra, Weronika, którą od zwycięstwa dzieliła nieco ponad sekunda. Trzecie miejsce należało do Aleksandra Fularczyka.

CAVALIADA Future

Ignacy Luboński na S-PIORUN wygrał drugi konkurs CAVALIADY Future w kategorii mini. Drugie miejsce zajęła Amelia Marszałek na LASEK, a trzecie siostra Ignacego, Helena na kucu RAMIRO. W kategorii midi najlepsza okazałą się Anna Korus na BALLYSEEDY JACKO. Tuż za nią uplasowała się Nela Seroczyńska na EUROPIE, a na miejscu trzecim znalazła się Anna Romanowska na HADES PONYSPORT.

W rankingu w kategorii mini prowadzi Ignacy Luboński, a w midi Anna Korus.

CAVALIADA Open Tour

Zmagania w ramach CAVALIADA Open Tour zakończyliśmy niedzielnym Finałem w dwóch kategoriach – Silver (115 cm) i Gold (125 cm). Konkurs 115 cm o nagrodę TVP Sport wygrał Łukasz Bogusz na koniu SAINT VINCENT. Druga była Natalia Zimnowodzka na klaczy KALANTE, a trzecia Julia Tybulczuk i CASPAR MS.

Konkurs 125 cm o nagrodę Nuba Equi wygrała Julia Koszuta i HELLUM H&H. Miejsce drugie zajął Jacek Muraczewski na klaczy ARIA, a trzeci był Kamil Kowalski i CELINE.
Po raz pierwszy na CAVALIADZIE w kategorii Open prowadzony jest ranking poszczególnych kwalifikacji. Liderką w kategorii Silver po zawodach w Warszawie jest Zofia Trela, a w Gold Julia Koszuta.