Ośrodki w Biskupcu i w Leśnej Woli były w tym tygodniu organizatorami zawodów rangi ZO-B1*.

Biskupiec

Do rozgrywki konkursu Grand Prix (140 cm) zakwalifikowało się 5 par, z których dwie nie miało w niej błędów. Zwyciężył Tomasz Miśkiewicz na 12-letniej klaczy Pompeia, który ukończył swój przejazd w czasie 42,48 s. Miejsce drugie zajęła Joanna Zbrojkiewicz na 9-letniej klaczy Gloria. Najlepszy czas w rozgrywce miała Agata Dahlke-Burda na klaczy Ielve, ale zrzutka spowodowała, że zajęła trzecie miejsce (4/39,71 s). Czarta w klasyfikacji była Natalia Palmowska na wałachu Lviv PKZ a miejsce piąte zajęła Weronika Wilska-Czarnecka dosiadająca 8-letniego wałacha Perfect Smile.

W finale rundy średniej, który rozegrany była jako konkurs dwufazowy, 11 par nie miało błędów. Najlepszy czas należał do Wojciecha Dahlke, który wygrał konkurs na wałachu Canturo Grande (31,30 s). Na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Ludwiczak dosiadający wałacha Croslove, który wyprzedził Tomasza Miśkiewicza na wałachu VHS Bastion. Kolejne miejsca zajęły dwie amazonki – czwarta była Krystyna Pilkiewicz na klaczy Riana P a miejsca 5 i 6 zajęła Weronika Wilska-Czarnecka na klaczach Ciara i Big Santuria PS.

Zwycięstwem Filipa Lewickiego i klaczy Keldita zakończył się finał małej rundy. Zawodnik ukończył swój bezbłędny przejazd w czasie 52,90 s. Na miejscu drugim uplasowała się Zofia Lewandowska na klaczy Casali a trzecie miejsce zajął Bartosz Gauza na klaczy Davinell Z.

Leśna Wola

W parkurze podstawowym konkursu Grand Prix tylko dwie pary nie miały błędów i zakwalifikowały się do rozgrywki. Zwyciężył Tomasz Plewa na wałachu Jay Bloobiday, który także w rozgrywce nie miał błędów. Z jedną zrzutką swój przejazd ukończyła Aleksandra Czerska dosiadająca wałacha A Bit of Magic. Na kolejnych miejscach uplasowali się zawodnicy, którzy w podstawowym przejeździe mieli po jednym błędzie: Jarosław Koziarowski na wałachu Jamiro van het Equietanerhof i Mateusz Chojnowski na wałachu Javalli HDH.

Finał średniej rundy był rozegrany jako konkurs dwufazowy. A najlepsza para tego konkursu to Marta Wypiór i klacz Gina Royalty (0/21,63 s). Niewiele wolniejszy był Sławomir Szlachta, który na wałachu D’artagnan zajął drugie miejsce (0/21,91 s), a na trzeciej pozycji uplasował się Grzegrz Nowak na wałachu Carat (0/22,14 s).

W finałowym konkursie małej rundy zwycięstwo odniosła Dominika Strąk dosiadająca klaczy Lilu P. Kolejne miejsca w klasyfikacji zajęli Grzegorz Nowak dosiadający wałacha Sam i Zbigniew Kostrzewski na klaczy California Hippica.