W nocy z soboty na niedzielę 17 października odszedł Oleg Badałow. Zawodnik konkurencji skoki przez przeszkody, medalista Mistrzostw Polski oraz trener pracujący w KJK Pod Żubrem Niepołomice.

 


Oleg Badałow urodził się w Uzbekistanie. To tam los zetknął go w 1977 roku z końmi i sportem jeździeckim. Sześciokrotnie zdobywał tytuł Mistrza tego kraju w skokach przez przeszkody. Startując na koniu Dangir zdobył też medal srebrny w mistrzostwach ZSRR w skokach przez przeszkody.

 


Oleg Badałów pojawił się w Polsce w 1994 roku startując w zawodach jeździeckich jako członek drużyny z Uzbekistanu. Po zawodach nie wrócił z ekipą zostając i startując w Polsce. Od początku swojego pobytu w naszym kraju związał się z KJK Pod Żubrem Niepołomice.

 


Startując w jego barwach na klaczy Etna zdobył złoto podczas rozgrywanych w Ochabach Mistrzostw Polski Południowej w roku 1997. W roku 2000 zdobył na niej w tych zawodach medal srebrny.

 


W 1999 roku uzyskał obywatelstwo polskie i startując na Etnie zdobył srebrny medal na VII Międzynarodowych Halowych Mistrzostwach Polski w Skokach jakie rozegrano w na terenie MTP w Poznaniu.

 


W klubie KJK Pod Żubrem Niepołomice zajął się pracą szkoleniową. Wyszkolił kilka pokoleń jeźdźców tego klubu, dzieląc się ze swoimi podopiecznymi nie tylko swoim jeździeckim doświadczeniem ale również swoja łagodnością i dobrocią.

 


Rodzinie i przyjaciołom Olega Badałowa składamy najserdeczniejsze kondolencje

O dacie i godzinie pogrzebu poinformujemy po uzyskaniu informacji na ten temat.