Glock Performance Center i Hans Peter Minderhound poinformowali o śmierci 21-letniego Flirta. Stan kasztana, cieszącego się emeryturą na holenderskich pastwiskach, od jesieni bardzo się pogorszył. Lekarze nie mogli mu już pomóc.


Syn ogiera stulecia, Florestana i córki Gaugin de Lully zrobił oszałamiającą karierę i odniósł kilka prestiżowych zwycięstw. Urodził się w 2001 roku w Haras Fünfschilling. Początki pracy z ogierem nie były łatwe. Flirt nie tylko nie uznawał jeźdźca, ale nie tolerował także siodła. W końcu jako czterolatek trafił do Jasmine Sanche, gdzie spędził 2 lata. Następnie jeździł na nim Hartwig Burfeind, który doprowadził go do poziomu Grand Prix. Wtedy Flirta odkrył Glock Performance. Na areny międzynarodowe kasztan wjechał pod Marcelem Schoenmakersem. Potem krótko, ale z sukcesami dosiadała go Austriaczka Timna Valenty-Zach.


Jednak to pod Hansem Peterem Minderhoundem Flirt stał się prawdziwą gwiazdą czworoboków. Wziął udział w 14 konkursach Pucharu Świata i wygrał trzy z nich. Jego wyniki kilkukrotnie przekroczyły 80%, a ukoronowaniem kariery okazało się zwycięstwo w finale Pucharu Świata w Göteborgu w 2016 roku. Flirt miał polecieć na kolejny finał do Omaha. Niestety, uległ kontuzji ścięgna na tyle poważnej, że nigdy nie wrócił do sportu. Hans Peter Minderhound pożegnał swojego partnera słowami: „Był najbardziej lojalnym koniem, na jaki miałem przywilej jeździć. Prawdziwym przyjacielem w domu i prawdziwym wojownikiem na turniejach”.


fot. Dirk Caremans