Doskonale spisały się dziś nasze młode amazonki startujące w konkursach w kategorii dzieci. W PN CSIOJ szczęście nie dopisało.

Skoki

Zaledwie 0.67 s zabrakło, by w Hagen rozbrzmiał dziś Hymn Polski. Bowiem dokładnie taka różnica dzieliła Julię Jabłońską od zwycięzcy konkursu 125 cm rozgrywanego w ramach CSIOCh. Nasza amazonka, dosiadająca klaczy Columbia, uzyskała w drugiej fazie czas 27,59 s i tym samym zajęła drugie miejsce. Zaraz za nią uplasowała się Klara Kozioł na wałachu Rocky, która linię mety przekroczyła po 28,17 s. Miejsce piąte zajęła Iga Biegalska na klaczy Cardhu (29,26 s). Bezbłędny przejazd mogliśmy też oglądać w wykonaniu Lauru Kłapińskiej, która na Santiago była 13-ta.

Polskie juniorki nie zdołały zakwalifikować się do drugiego nawrotu Pucharu Narodów i ostatecznie zajęły 11 miejsce z wynikiem 21 pkt. Jako pierwsza wystartowała Wiktoria Bedyńska na wałachu Lacoste – para ta zjechała z parkuru z wynikiem 13 pkt. Aleksandra Kawa na klaczy Wiena została wyeliminowana. Po jednym błędzie miały Natalia Stefańska na Exit Remo i Juliana Suska na Hassan van de Wittemoere. Zwycięstwo w PN odniósł zespół Francji (0 pkt.), na miejscu drugim uplasowała się ekipa Irlandii (4 pkt.) a reprezentacja Holandii zajęła 3 miejsce (8 pkt.).

Ujeżdżenie

Swoje starty w Hagen doskonale zaczęła Natalia Plata na wałachu Dolcetto. W konkursie otwarcia CDICh uzyskała wynik 71,154% co wśród silnej konkurencji pozwoliło jej zająć 9 miejsce.

W konkursie indywidualnym CDIOJ miejsce 14 zajęła Aurelia von Mauberg, która na wałachu Diamo Dream uzyskała wynik 67,500%. Na pozycji 16 uplasowała się Julia Szymańska na ogierze Allyouneedlz Firfod (67,206%) a Julia Rogowska i Da Capo zajęli miejsce 18 (66,961%).

W konkursie indywidualnym rozgrywanym w ramach CDIJ Julia Rogowska na Le Baton Rouge M uzyskała wynik 65,833% (18 m.).