Przez wiele tygodni trwały poszukiwania odpowiedniego kandydata na stanowisko trenera kadry francuskich skoczków.


Po tym jak podczas WEG w Tryon zespół Francji nie zdołał zdobyć kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku, postanowiono zakończyć wieloletnią współpracę z Philippe Guerdat. W grudniu francuska federacja podała informację, że kadrą zajmie się Sophie Dubourg, która od lat pełniła rolę dyrektora technicznego (TUTAJ). Jednak poszukiwania pierwszego trenera dalej trwały. I właśnie zostały zakończone.


Nowym trenerem kadry został były reprezentant Francji, 61-letni Thierry Pomel. W swojej karierze zdobył on m.in. dwa srebrne medale podczas WEG w Rzymie w 1998 roku, podczas IO w Pekinie zajął z zespołem 4 miejsce i trzykrotnie reprezentował Francję na Mistrzostwach Europy. Swoją sportową karierę zakończył w 2010 roku.


Thierry Pomel nie będzie sam prowadził kadry. Otrzymał on trzech doświadczonych asystentów. Pierwszym z nich jest inny francuski zawodnik, 63-letni Édouard Couperie. Będzie on też odpowiedzialny za kadrę B, zawodników z grupy U25 i młodych jeźdźców. Do kadry szkoleniowców powrócił Henk Nooren/NED, który pracował z francuskimi skoczkami w latach 2009-2012. W tym okresie „trójkolorowi” zdobyli srebrne medale na WEG w 2010 roku i podczas ME w 2011 roku. Czwartą osobą w zespole jest Barnabas Mandi, uznany na całym świecie specjalista od pracy ujeżdżeniowej dla skoczków. Sophie Dubourg ma dalej sprawować funkcję dyrektora technicznego Francuskiej Federacji Jeździeckiej.

Źródło: http://www.grandprix-replay.com