Już po raz 39 kupcy z całego świata przyjechali do Ankum by wziąć udział w aukcji Performance Sales International.

 

Po raz kolejny Paul Schockemöhle i Ullrich Kasselmann wybrali doskonałą stawkę utalentowanych koni, w dużej mierze z własnej hodowli. Przyzwyczailiśmy się już, że zazwyczaj najwyższą cenę uzyskuje koń ze stawki ujeżdżeniowych. Ale nie w tym roku. Gwiazdą tegorocznej aukcji P.S.I. była 6-letnnia klacz STAKKARIEALLA (Stakkato x Chacco-Blue x Coriall), wyhodowana w Gestüt Lewitz. Do tej pory dosiadał jej Patrick Stühlmeyer, pod którym startowała ona w Bundeschampionacie oraz wygrywała w konkursach na styl dla młodych koni do 130 cm. Uzyskała ona najwyższą cenę w wysokości 2,4 miliona € co jest nowym rekordem uzyskanym za konia skokowego w historii aukcji P.S.I. „To jeden z najlepszych koni jakie wyhodowałem.” – powiedział Paul Schockemöhle. Klacz ta została kupiona przez klientów z USA.

 

 

Najdroższym koniem ujeżdżeniowym był 4-letni ogier V-PLUS (Vivaldi x Fürst Romancier x Sandro Hit, hod. Gestüt Lewitz). Za kwotę 1,2 miliona € kupiła go Amerykanka Leslie Malone, która jest właścicielką stajni Harmony Sporthorses. Ogier ten najprawdopodobniej zostanie w Niemczech, gdzie będzie używany w hodowli.

 

 

Trzecią cenę aukcji uzyskała 7-letnia klacz CENTOLINA SECONDA (Cento x Emillion x Notaris), która została sprzedana za 850 000€. Za 3-letnią klacz FORZA (Fürstenball x Sir Donnerhall I x Don Schufro), nowi właściciele zapłacili 630 000€. Natomiast za równe 500 000€ sprzedano 9-letnią klacz CHAFLEUR (Chacco-Blue x Careful x Landfriese I).
Na aukcji sprzedano 50 koni, za które uzyskano prawie 17 milionów €. Średnia cena za konie ujeżdżeniowe wyniosła 290 600€ a za konie skokowe 399 000€

 

Katalog: TUTAJ

 

Zdjęcia: P.S.I. Auktion